چه عواملی باعث افزایش فروش می شود؟ بررسی مراحل و راههای افزایش فروش (فروشگاه و اینترنتی)

افزایش فروش فروشگاه و جذب مشتری بیشتر

اینکه بتوان نسبت به توسعه کسب و کار خود اقدام کرد و اعتماد مشتری را نسبت به محصولات خود جلب کرد کار بسیار دشوار و کار مهمی هست؛ اما نگران نباشید، ما در این مقاله قصد داریم مربی کسب و کار شما باشیم و راه های افزایش فروش فروشگاه را به شما آموزش دهیم. راهکارهای افزایش فروش لازمه هر کسب و کاری است که می خواهد نسبت به جذب مشتری اقدام کند.

چه عواملی باعث افزایش فروش می شود؟

روش های افزایش فروش اینترنتی و راه های افزایش فروش مغازه بسیار گسترده است. شما باید در ابتدا هویت کسب و کار و فروشگاه خود را درک کنید. شناخت هویت کسب و کار به شناخت نیازهای مشتریان نیز تلقی می شود؛ اما این شناخت کسب و کار نیز مراحلی را به دنبال دارد که لازم است آن ها را بیاموزید.

راه های افزایش فروش در سه سوت

همه ما می دانیم که تمام کسب و کارها به دنبال راه های افزایش فروش هستند. از کسب و کارهای کوچک بگیرید تا شرکت‌های غول پیکری همچون آمازون دوست دارند تکنیک های افزایش فروش را فراگیرند.

افزایش فروش و جذب مشتری یک مزیت رقابتی به شمار می رود که تمام فروشندگان و دارندگان شرکت ها را به تکاپو وا می دارد. جهت افزایش فروش محصول چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین روش‌ های متعدد و گوناگونی وجود دارد.

اگر افراد بتوانند به خوبی نسبت به کسب و کار خود آگاهی پیدا کنند و آن را شناسایی کنند ناخودآگاه راهکارهای عملی افزایش فروش را به خوبی درک خواهند کرد. البته جهت افزایش فروش لازم است مشخصات مربوط به محصولات و همچنین نیاز مشتری را به خوبی بشناسید.

مراحل افزایش فروش مطابق شناخت کسب و کارها:

بررسی میزان افزایش فروش اینترنتی سایت

شناخت ارزش پیشنهاد شده

امروزه مردم بیشتر از سال های قبل دوست دارند با نرید جدید تجربه ای نو به دست آورند. در حقیقت تعداد زیادی از افراد سعی دارند با پول تبادل ارزش کنند. توصیه ما به شما این است که تعدادی از ارزش های پیشنهادی را در کنار مزایای آن ها لیست کنید.

از خودتان سؤال کنید که مشتری شما پس از اینکه از محصول X استفاده کرد باید چه حسی را تجربه کند؟ تجربه ای که به دست می آورد چگونه است؟ آیا محصول شما آن گونه که اظهار می کنید واقعاً توانایی فراهم آوردن ارزش‌ها را دارد؟ پس از آن که پاسخ سؤالات را برای خود مرور کردید حال می توانید درباره محصول خود اظهار نظر کنید و آن را ارزش گذاری کنید.

شناخت نقطه نظرات مشتری

جهت شناسایی مشتری باید بدانید که چه افرادی یا چه قشری از جامعه نسبت به خرید محصولات شما واکنش مثبت نشان می دهند؟ اگر تمایل دارید نسبت به نظرات و نیازهای مشتریان خود به جهت افزایش فروش محصول شناخت پیدا کنید بهتر است به سؤالاتی همچون سؤالاتی که در ادامه برای شما می آوریم را پاسخ دهید:

 • سن مشتری های کسب و کار من چه قدر است؟
 • جنسیت مشتریان من زن است یا مرد؟
 • خریداران محصولات من مجرد هستند یا متاهل؟
 • میانگین درآمد ماهیانه مشتریان من چه قدر است؟
 • تحصیلات اکثر مشتریان من چه قدر است؟
پیشنهاد ما به شما:  6 اصل اساسی در روانشناسی فروش

پا پاسخ دهی به چنین سؤالاتی قادر خواهید بود تا حد زیادی از سلیقه و فکر و نیاز مشتری های خود آگاه شوید و زمانی که چنین اطلاعات مفیدی به دست آوردید قطعاً خدمات ایده آلی را ارائه خواهید داد.

شناختن مشکل و پیدا کردن راه حل آن

پس از اینکه نیازهای مشتری های خود را شناسایی کردید نوبت آن است که مشکلاتی که بر سر راه کسب و کار شما وجود دارد بشناسید و جهت از بین بردن آن ها چاره ای بیندیشید.

در ابتدا دغدغه و مشکل مشتری خود را بشناسید، دغدغه ای که شما بتوانید آن را حل و فصل کنید. در صورتی که با توجه به نکاتی که در متون فوق گفته شد در شناسایی رفتار و شخصیت مشتری خود آگاهی یافتید این مرحله برایتان آسان خواهد شد. جهت برآورده ساختن نیازهای مشتری های خود در نظر داشته باشید که:

در اکثر مواقع نیازها و مشکلات مشتری به قدری واضح است که شما در سریع ترین حالت ممکن می توانید نسبت به ارائه خدمات لازم اقدام کنید؛ اما در برخی مواقع دیده شده که نیاز مشتری به اندازه کافی واضح روشن نیست. در چنین مواقعی لازم است محصول خود را به مشتری ارائه دهید و از بازخورد وی نتایج حاصل را اندازه‌گیری نمایید.

ایجاد مزیت رقابتی

مرحله بعدی که انجام دادنش بسیار اهمیت دارد ایجاد مزیت رقابتی می باشد. اگر این کار را به درستی انجام دهید یعنی خشت اول کسب و کار خود را به درستی بنا کرده اید.

زمانی که پایه بنا اصولی باشد قطعاً در ادامه چالش ها و مشکلات پیش رو کمتر خواهند شد. شما با ایجاد مزیت رقابتی نسبت به رقبا می توانید موفقیت چشمگیری را تصاحب کنید.

در این جا لازم است وجه تمایز بین خود و رقیبانتان را بررسی کنید. از خودتان بپرسید علت اینکه لازم است مشتری‌ های هدف شما را به جای رقیب برگزینند چیست؟ از خودتان بپرسید که چه حس خوشایند و متفاوتی را برای مشتریان خود به ارمغان می آورید که رقیبان از عهده آن برنمی آیند؟

افزایش فروش اینترنتی؛ چگونه و چطور؟

فروش اینترنتی محصولات

همان‌طور که می دانید امروزه تعداد زیادی از فروشندگان سعی دارند به صورت آنلاین و در فضاهای مجازی محصولات خود را به فروش برسانند راه های افزایش فروش آنلاین بسیار متعدد هستند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در باره افزایش فروش در اینستاگرام و فضای مجازی بیشتر با یکدیگر صحبت کنیم.

صداقت در فروش

نه‌تنها در فروش اینترنتی پنکه در همه امور کسب و کار خود سعی کنید صداقت و روراستی را در مراحل اول انجام دهید. صداقت که داشته باشید رفته رفته شهرت عجیبی در کسب و کار خود به دست خواهید آورد. علاوه بر این صادق بودن به شما کمک می کند تا برند خود را تقویت کنید و اعتمادی مستحکم از مردم و مشتریان خود را تصاحب کنید.

در این راستا باید توجه داشته باشید که به هیچ وجه ادعایی نداشته باشید که توانایی اثبات آن را ندارید. تمام مشتریان از بازاریابی ‌Bs و بازاریابی مجدد بیزارند بنابراین سعی کنید همیشه و همه جا صداقت را سرلوحه رفتار و افکار خود قرار دهید.

بهره گیری از افزونه های تبلیغاتی

افزونه های تبلیغاتی به شما کمک می کند تا مکان‌ های متعدد و زیادی را برای کلیک کردن و نشر تبلیغات خود به کار گیرید و آن را گسترش دهید. جالب است بدانید این افزونه ها در کنار افزایش آگهی شما به واسطه یک کلیک هزینه بسیار اندکی را می طلبد؛ بنابراین می تواند یکی از بهترین روش های افزایش فروش اینترنتی به شمار رود.

پیشنهاد ما به شما:  ?13 روش فروش محصولات گران قیمت

از سیگنال ها و نظرات مثبت رونمایی کنید

همیشه سعی کنید از مشتریان فیدبک بگیرید و نظرات مثبت آن ها را با سایر مخاطبان خود به اشتراک گذارید. جالب است بدانید نوشته های تعدادی از مشتریان راضی می تواند تأثیرگذاری بهتری نسبت به نسخه های فروش نوشته شده داشته باشد. در واقع می توان گفت گنجاندن سیگنال های اعتماد می تواند راهی از راه های افزایش مشتری باشد. دلیل این امر این است که مخاطب این‌گونه درک بهتر و مطلوب تری از برند شما در ذهن مشتری جای می گذارد و این گونه می توان به سهولت و پیشگیرانه بر تردیدها غلبه کرد.

ضمانت برگشت مبلغ بگذارید

ضمانت برگشت مبلغ، یکی از تکنیک های افزایش فروش

بی تردید ضمانت بازگشت پول می تواند یکی از قوی‌ترین راهکارها برای فروش بیشتر و ترغیب مصرف‌کننده باشد. با این کار تمام تردیدهای مشتری شما کنار می رود و بهانه ای برای نخریدن محصول شما و ریسک گریزی ندارد.

امروزه در اغلب اوقات حتی خریدهای کوچک نیز می توانند خطر «پشیمانی خریدار» را برای مصرف کننده به همراه داشته باشند. به همین دلیل است که می گوییم ضمانت بازگشت وجه بگذارید تا از همان ابتدا بر اعتراض ندامت مشتری غلبه کنید.

توجه داشته باشید که فروشندگان به جهت افزایش فروش هر چه بتوانند ریسک بیشتری را از تصمیم مصرف کننده حذف کنند قطعاً با خرید بیشتر مشتریان روبه رو خواهند شد.

ارائه انتخاب های کمتر برابر است با افزایش فروش

بسیاری از افراد خیال می کنند هرچه تنوع محصولات خود را بالا ببرند و انتخاب های متعددی را روبه روی مشتری قرار دهند مطمئناً افزایش فروش خواهند داشت؛ اما واقعاً این طور نیست. به نظر ما زمانی که شما تنوع محصولات خود را بالا می برید مخاطب را دچار سردرگمی می کنید و این‌گونه وی بلاتکلیف می ماند.

نتیجه بلاتکلیف شدن مشتری همین است که مشتری خود را از دست بدهید و فروشتان کم شود. شاید به همین دلیل است که امروزه تعداد زیادی از فروشندگان سعی کرده اند قبل از فروش محصولات به مشتریان خود مشاوره دهند.

در صورتی که تعداد محصولات شما بسیار زیاد و گسترده است، سعی کنید ساختار سایت یا فضای مجازی خود را طوری طراحی کنید که حداقل انتخاب‌های ممکن را به بازدیدکنندگان ارائه دهد. غرق کردن مشتری بین هزاران هزار محصول گوناگون اشتباه محض است.

جهت دور کردن مشتری از این بلاتکلیفی می توانید محصولات خود را در دسته های مختلف طبقه بندی کنید. این گونه تگر باشد مشتری راحت تر می تواند محصول مورد نظر خود را بیابد. در هر صورت کاری کنید که مشتری انتخاب های متعدد و گسترده نداشته باشد زیرا در این صورت احتمال بیشتری وجود دارد که به جهت خرید جای دیگری را انتخاب کند.

افزایش فروش مغازه

ارزان فروشی از رایج ترین راه های افزایش فروش مغازه و محصول

فروش محصولات به فروش اینترنتی و آنلاین منتهی نمی‌شود بلکه فروش مغازه ها و خرده فروشی نیز نوع دیگر از فروش محصول به شمار می رود اما در اینجا قصد داریم به بررسی راه های افزایش فروش مغازه و فروشگاه بپردازیم.

تست کردن محصول قبل از خرید

فرقی نمی کند چه محصولی را می خواهید به فروش برسانید همیشه سعی کنید به مشتری اجازه دهید قبل از خرید محصول را امتحان کند. با این ترفند می توانید دو هدف ارزشمند را دنبال کنید. اولین هدف افزایش فروش و دومین آن ها جمع آوری بازخورد از محصولی جدید است.

پیشنهاد ما به شما:  چگونه به یک فروشنده موفق تبدیل شویم؟

تشویق توصیه ها

ترفند و تکنیک بسیار کاربردی که امروزه کافی شاپ ها برای افزایش فروش خود از آن بهره می گیرند. این مورد زمانی کاربرد بیشتری دارد که مشتری چیزی برای به دست آوردن داشته باشد. شما می توانید این را برای خرده فروشی و زیبایی درمانی اعمال کنید.

تا به حال برایتان پیش آمده که چندین مرتبه چیزی را امتحان کنید و به این نتیجه رسیده باشید که آن مناسب و ایده آل شما نیست. این در حالی است که همان محصول برای یکی از اطرافیان یا دوستان و اعضای خانواده شما عالی به نظر برسد.

درباره تشویق توصیه ها می‌توانید از رسانه‌ های اجتماعی کمک بگیرید. علاوه بر این می توانید از کارت‌ های وفاداری ساده که به دوستان و اقوام خود ارسال می کنید نیز می توانید ارسال کنید.

افزایش فروش در املاک

جذب مشتری و توسعه کسب و کار در بین مشاوران املاک نیز رخنه پیدا کرده است. شما در بنگاه املاک می‌ توانید اعتماد مشتری را به سمت خود جلب کنید و نسبت به افزایش فروش اقدام نمایید.

بازاریابی به صورت ایمیلی

هنگامی که قراردادی را می بندید حتماً از مشتریان خود بخواهید تا ایمیلشان را در اختیار شما قرار دهند. پس از آن این اطلاعات به طور خودکار وارد CRM خواهند شد. پس از آن سعی کنید آدرس ایمیل‌های موجود در این پایگاه اطلاعات را به جهت بازاریابی ایمیل فراگیرید. در واقع زمانی که خبری مهم در درباره کسب و کار خود در اختیار دارید می توانید آن را در قالب خبرنامه به ایمیل های مذکور ارسال کنید.

خبرنامه ها می توانند لیستی املاک جدید از باشند‌. تغییرات قیمت نیز از دیگر مواردی است که می توان به عنوان خبرنامه آن را ارسال کرد و بازخورد مشتری را به وضوح دید. این کار می تواند یک سرمایه گذاری کم هزینه برای آینده کسب و کار شما و ب شما باشد.

در واقع زمانی که مشتریان می بینند همیشه با آن ها ارتباط می گیرید قطعاً به هنگام خرید و فروش ملکشان اولین نفری که به ذهنشان خطور می کند مشاور املاک شماست.

نهایت استفاده از شبکه‌ های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی؛ محبوب ترین راهکار برای فروش بیشتر

امروز دیگر کمتر کسی وجود دارد که با شبکه‌های اجتماعی آشنایی نداشته باشد و از این طریق محصولات خود را به فروش نرساند. محبوب ترین فضا جهت تعامل با مشتریان اینستاگرام است. سرمایه گذاری بر روی فعالیت های فضای مجازی امری مفید و سودمند به شمار می رود.

زمانی که در شبکه‌ های اجتماعی حاضر می شوید و مشارکت خود را فعالانه انجام می دهید قطعاً مشتریان بسیار زیادی را به سمت خود جذب خواهید کرد. همین امر می تواند سبب افزایش فروش شما باشد. بهره گیری از ویدیوها و تصاویر مناسب و باکیفیت، همچنین اطلاعات مفید و کاربردی می تواند به جذب مشتری کمک شایانی کند.

نتیجه گیری

راه های افزایش فروش بسیار گسترده و خلاقانه هستند که می توان از آن ها در دنیای واقعی و مجازی بهره گرفت. انتخاب یک روش مناسب جهت افزایش فروش و توسعه کسب و‌ کار کاملا وابسته به شرایط کاری و مشتری های شما می باشد.

در ابتدای مقاله نیز گفته شد که باید بهترین روش خودتان را پیدا کنید تا موفقیت را به دست آورید. امیدوارم مطالب این مقاله به جهت افزایش فروش محصولاتتان مسمرثمر باشد.

 

برگرفته از:

مشاوره با جناب آقای ناصر حقیقی

wordstream.com

vistaprint.com

امتیاز شما به این مقاله
این نوشته در فروش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

2 دیدگاه برای “چه عواملی باعث افزایش فروش می شود؟ بررسی مراحل و راههای افزایش فروش (فروشگاه و اینترنتی)

 1. مقدسی گفته:

  سلام خسته نباشید جناب حقیقی
  لطفا اگر ممکنه در مورد تکنیک های افزایش فروش محصولات عطر و ادکلن هم بفرمایید چون در این حوزه بحث تست قبل از خرید خیلی مهمه

  • mramin گفته:

   سلام وقتتون بخیر و خوشی
   سپاس از نگاه ارزشمند شما، حتما بزودی ارائه میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.