5 نکته مهم در فروش تلفنی

5 نکته در مورد نحوه فروش تلفنی

نداشتن مربی مناسب برای آموزش به شخص باعث ایجاد اشتباهاتی در ارتباط با مشتریان می‌شود و اکثرا افراد را از ایجاد تماس تلفنی مستقیم سرد می‌کند و به سمت چت آنلاین یا پیامکی سوق می‌دهد. در ادامه 5 نکته که باعث می‌شود فروش تلفنی درست و صحیح داشته باشید تا از اشتباهات و تماس‌های تلفنی سرد جلوگیری کنید را به شما خواهیم گفت. در این مقاله، مهارت در فروش تلفنی را بررسی می‌کنیم به علاوه یک نکته آورده شده است که می‌توانید در تماس بعدی فروش خود از آن استفاده کنید.

[print-me target=”body”/]

1. برای کشف علاقه‌مندی‌ها سوال بپرسید

اکثر مدیران لیستی از سوالات را به نمایندگان فروش خود می‌دهند و از آنها می‌خواهند این سوالات را از مشتری بپرسند در صورتی که آموزشی به آنها نداده‌اند، برای فروش تلفنی بهتر باید قبلا خود آن را تجربه کرده باشید و سوالاتی را که به نقاط درد در طرف مقابل اشاره می‌کند را در لیست نمایندگان فروش قرار دهید تا آنها با آموزش‌های شما بتوانند علاقه‌مندی‌ها و نقاط درد را در مشتری پیدا کرده و بر روی آن نقطه تاکید داشته باشند.

5 نکته فروش تلفنی

این نوع از تماس معمولاً منجر به فروش به طرف مقابل می‌شود. در نظر داشته باشید که مکالمات نمایندگان فروش خود را ضبط کرده و به آنها گوش دهید تا نقاط قوت و ضعف مکالمه آنها را پیدا کرده و راهنمایی‌های لازم را به آن‌ها بکنید.

2. اعتراض‌ها را درک کنید

شما باید در ارتباط خود بتوانید اعتراضات مشتری نسبت به شما و محصولی که به او پیشنهاد می‌دهید را در نظر بگیرید و آنها را درک کنید. اکثرا نمایندگان فروش تلفنی نسبت به این اعتراضات درک کاملی ندارند و نمی‌توانند به آنها پاسخ بدهند و در نتیجه به حقیقت کلی نخریدن مشتری پی نمی‌برند و این تماس به فروش ختم نمی‌شود.

پیشنهاد ما به شما:  ?13 روش فروش محصولات گران قیمت

در اینجا شما باید تمامی اعتراضاتی که مشتری می‌تواند نسبت به شما و محصولتان داشته باشد را در نظر بگیرید مانند: من باید با همسرم در مورد آن صحبت کنم، باید با اعضای خانواده‌ام صحبت کنم، بعدا با من تماس بگیرید، من باید در مورد آن فکر کنم و بسیاری دیگر از این نوع اعتراضات. شما باید برای هر کدام از اینها تکنیک‌ها و جواب‌هایی آماده کنید تا در مواجهه با آنها پاسخ مناسبی داشته باشید.

5 نکته فروش تلفنی

در صورتی که شما بتوانید به اعتراض‌های آنها پاسخ دهید به مرور به حقیقت نخریدن آن فرد پی‌برده و آن موضوع را به یکی از نقاط فروش خود تبدیل می‌کنید و در نتیجه تماس تلفنی ما منجر به فروش خواهد شد.

3. تماس‌ها را کنترل کنید

شما همواره باید در تماس‌هایی که برقرار می‌کنید کنترل حرف‌ها و سرنخ‌ها را در دست داشته باشید در صورتی که برعکس عمل کنید کل مکالمه خود را خراب کرده و آن مشتری را سر در گم کرده و فروش را از دست می‌دهید. شما همواره باید با در سوالات خود کنترل تماس را در دست خود نگه دارید و مشتری را همواره قانع کنید و نگذارید او فکر کند که شما توانایی صحبت کردن بیشتر و نگه داشتن مکالمه را ندارید.

صحبت کردن خود را به صورت قوی و با نشاط شروع کرده و با لحنی ملایم و صریح کار را ادامه دهید تا زمینه‌های فروش را فراهم کنید و مشتری را قانع به خرید کنید مشتریان معمولاً قیمت و اطلاعات کالا را در ابتدا می‌خواهند ولی شما باید برای آن ها ارزش قائل باشید و زمینه را برای ارائه این موارد آماده کنید و آنها را در جریان کلی کار قرار دهید در غیر اینصورت آنها تماس را قطع می‌کنند و فروش را از دست می‌دهید.

4. به چشم اندازهای طرف مقابل گوش دهید

به طور کلی فروش عبارت است از کشف نیازهای مشتری با پرسیدن از آنها و گوش دادن فعالانه به آنها. پس برای اینکه بتوانید فروش تلفنی بهتری داشته باشید باید به طرف مقابل این حس را منتقل کنید که شنیده می‌شود و می‌تواند در مرود خود و مشکلات خود با شما صحبت کند.

پیشنهاد ما به شما:  چگونه به یک فروشنده موفق تبدیل شویم؟

وقتی یک نماینده فروش در یک مکالمه به طور کلی فقط خودش صحبت می‌کند و امکان صحبت کردن را به طرف مقابل نمی‌دهد در نتیجه فروش خوبی نخواهد داشت و نمی‌تواند به اهداف خود در فروش دست پیدا کند.

Telephone sales 3

در مقابل اگر در هنگام تماس به مشتریان اجازه دهید که حرف‌های خود را بیان کنند و نیازهای خود را به شما بگویند شما می‌توانید با استفاده از همان نیازها و اینکه درون آنها احساسی بوجود آمده است که توسط شما شنیده شده‌اند محصولات خود را به آنها بفروشید.

اولین باری که با یک فرد وارد گفتگو می‌شوید حتما او را تشویق کنید و با پرسیدن سوالاتی بخواهید در مورد مشکلات تجاری خود صحبت کند سپس سکوت کرده و گوش دهید. از پاسخ‌های او نیازهای او را دریافت کرده و به آن نیازها در انتها پاسخ دهید تا آن فرد با شما احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

5. اطلاعات صادقانه در اختیار طرف مقابل بگذارید

فردی که می‌خواهد از محصول یا خدمات شما استفاده کند باید تمام اطلاعات آن محصول را به طور کلی بداند. پنهان کردن برخی از جرئیات شاید در بعضی از مواقع ایده خوبی باشد ولی ایده اصلی نباید باشد.

آنچه که در بعضی از مواقع فراموش می‌شود این است که به محض آشکار شدن حقیقت، ایمان مشتریان نسبت به شما فوراً از بین می‌رود و عدم صداقت اعتبار شما را نیز از بین خواهد برد و هر چیزی که به مشتری می‌گویید دیگر به شما اعتماد نمی‌کند.

اگر شما در موقعیتی هستید که می‌توانید خدماتی را به افرادی ارائه دهید ولی فردی که به شما مراجعه می‌کند را نمی‌توانید راهنمایی کنید به طور واضح به او بگویید و از اینکه در اواسط کار با مشکل روبرو شوید گزینه بهتری است.

پیشنهاد ما به شما:  11 مهارت در فروش که هر فروشنده به آن نیاز دارد

Telephone sales 5

یا اگر شما محصولی را برای فروش دارید ولی فردی که به شما برای برطرف کردن نیازش مراجعه کرده ولی محصول شما برای او مناسب نمی‌باشد آن را به ایشان اعلام کنید. این کار باعث می‌شود مشتریان نسبت به شما اعتماد بیشتری پیدا کنند.

صریح بودن در مکالمه فروش تلفنی به شما کمک می‌کند تا اعتماد و احترام مشتریان وفادار را جلب کنید و با آنها رابطه‌ای بلند مدت داشته باشید و در نتیجه محیط تجاری بهتری را ایجاد کنید. در طول یک تماس تلفنی فروش، ارزش محصول خود را با توجه به وضعیت فروش فعلی به وضوح بیان کنید.

تا جایی که می‌شود در مورد بودجه طرف مقابل بحث کنید

در فرایند فروش تلفنی همه چیز مربوط به پول نیست. با این وجود، شما نمی‌توانید هزینه و بودجه مشتری احتمالی خود را ندیده بگیرید. یک نکته مهم در فروش تلفنی این است که بپرسید چقدر مشتری قصد دارد هزینه کند. اگر از بودجه مشتری مطلع نشوید، نمی‌توانید یک پیشنهاد منطقی تهیه کنید.

بنابراین، ممکن است نتوانید محصول یا خدمات را با موفقیت معرفی کنید. اطمینان حاصل کنید که در مورد پول یک مکالمه باز دارید. اما به او اطمینان دهید این اطلاعات بین خودمان می‌ماند و جایی درز نمی‌کند. ممکن است به نظر برسد که شما کنجکاو هستید، اما باید این کار را انجام دهید.

شما باید از وضعیت مالی مشتری آگاه باشید. با تجزیه و تحلیل هزینه‌های خود و افراد دیگر، از هدر دادن زمان خود جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید از لحنی دوستانه استفاده کنید که منجر به سرد شدن فرصت‌های احتمالی شما نشود.

از این نکات به طور مداوم در مورد نحوه فروش وفادارانه و مداوم در تماس تلفنی استفاده کنید بهترین راه برای بهبود این است که تمرین کنید و به عنوان یک تجربه یادگیری به آن نزدیک شوید.

منبع: calllogic.com

 

دانلود PDF مقاله

5 نکته مهم در فروش تلفنی

امتیاز شما به این مقاله
این نوشته در فروش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.