5 دلیل برای آموزش کارکنان برای رشد کسب و کار

5 دلیل برای آموزش کارکنان برای رشد کسب و کار

گاهی اوقات، آموزش کارکنان می‌تواند به عنوان یک نیاز تجملی به نظر برسد. به خصوص زمانی که شرایط سخت است و شما باید هزینه‌های سازمان را کاهش دهید. ممکن است با خود فکر کنید که آیا آموزش کارکنان واقعاً ارزش وقت و پولی را دارد؟

آموزش کارکنان یکی از ستون‌های اصلی است که از رشد و درآمد شرکت شما پشتیبانی می‌کند. آموزش کارکنان برای شرکت‌ها مزایای متعددی را به همراه دارد، به طوری که هزینه آن را در دراز مدت باز خواهد گشت.

چرا آموزش کارکنان در سازمان مهم است؟

در هر کسب و کاری، مهم است که اطمینان حاصل کنید که کارکنان شما به تمام دانش و مهارت های لازم برای انجام وظایف روزانه خود به طور موثر مجهز هستند. آموزش کارکنان روشی ساختاریافته است و به کارفرمایان این امکان را می دهد که روی کارکنانی سرمایه گذاری کنند که سرشار از پتانسیل هستند و قادر به توسعه و تبدیل شدن به چهره های کلیدی در سازمان یا بیزینس خود می باشند.

آموزش کارکنان

با ارائه فرصتی به کارکنان برای یادگیری و رشد در شرکت خود، نه تنها شانس حفظ این کارکنان را افزایش می دهید، بلکه نیروی کار ماهرتری ایجاد می کنید که در آینده به سود کسب و کار شما خواهد بود.

آموزش کارکنان چیست؟

آموزش کارکنان برنامه‌ای است که توسط یک مدیر یا شخصِ دارای صلاحیت اجرا می‌شود تا به اعضای کارکنان مهارت‌ها و دانش لازم برای نقش فعلی خود را ارائه دهد.

آموزش کارکنان شامل چه مواردی است؟

هر نقشی در مورد آموزش کارکنان به رویکرد متفاوتی نیاز دارد. به همین دلیل، نمی توان دقیقاً تعریف کرد که برنامه آموزشی کارکنان از چه چیزی تشکیل شده است، زیرا احتمالاً به گونه ای انجام می شود که مناسب با کسب و کار و نقش باشد.

پیشنهاد ما به شما:  آیا کوچینگ سازمان ها باعث رشد آن سازمان می شود؟

 

 

چه مقدمه ای غیررسمی برای فرآیندهای سفارشی شرکت باشد یا یک دوره گام به گام برای یادگیری یک برنامه کامپیوتری مرتبط، آموزش کارکنان می تواند به اشکال مختلفی متناسب با کسب و کار، نقش و کارمند باشد. به عنوان مثال، آموزش الکترونیکی، کنفرانس ها و سخنرانی ها همه اشکال آموزش کارکنان هستند.

به این ترتیب، آموزش کارکنان به یک تکنیک محدود نمی شود، با تاکید بر بهترین روش ممکن برای به روز رسانی یک کارمند جدید یا ارائه پیشرفت بیشتر به کارمند فعلی که آماده است قدم بعدی در حرفه خود را بردارد. .

چرا کارکنان را آموزش می دهیم؟

اگرچه آموزش کارکنان اغلب برای اعضای جدید کارکنان اجباری است، به همان اندازه مهم است که کارکنان بلندمدت از نظر پیشرفت خود به همان میزان توجه شوند. به این ترتیب، پیشنهاد یک برنامه آموزشی در شرکت شما احتمالاً برای همه کارکنان، اعم از جدید و قدیمی قابل اجرا است.

چرا کارکنان را آموزش می دهیم؟

کارمندان باید احساس کنند که در جایی که کار می کنند فرصت رشد را می بینند. اگر قدردانی و فضایی برای توسعه از سوی کارفرمای خود ببینند، تمایل کمتری به ترک شرکت خواهند داشت. هدف اولیه از آموزش کارکنان سود بردن از توسعه و توانایی های تک تک کارکنان است، اما از آنجایی که به کارایی برای حفظ شرکت و کارکنان عمومی کمک می کند، به نفع همه طرف ها است.

مزایای آموزش کارکنان چیست؟

هم کارمند و هم کارفرما احتمالاً از ایجاد یک برنامه آموزشی پرسنل از مزایای متعددی بهره مند خواهند شد. از جمله:

 • افزایش بهره وری
 • مسئولیت پذیری بیشتر
 • پشتیبانی کمتر مورد نیاز است
 • یک استاندارد تثبیت شده برای کارکنان آموزش دیده
 • ساختار شرکتی شفاف تر
 • فرصت هایی برای توسعه کارکنان

چرا آموزش و توسعه کارکنان مهم است؟

استخدام و اخراج کارمندان ممکن است در سناریوهای خاصی راه حل درستی باشد، اما از نظر عملکرد طولانی مدت، آموزش و توسعه کارکنان به نیروی کار شما اجازه می دهد تا شکوفا شود و در نتیجه، شرکت شما رشد به سزایی خواهد کرد.

پیشنهاد ما به شما:  7 راه برای تبدیل شدن به کوچ زندگی

به جای صرفنظر کردن از کارکنانی که نمی توانند وظایف خاصی را انجام دهند، آموزش کارکنان کارفرمایان را تشویق می کند تا کارکنان خود را ارزیابی کنند و به آنها حمایت لازم را برای یادگیری و توسعه مهارت های مورد نیاز برای نقش خود در شرکت ارائه دهند.

5 دلیل برای آموزش کارکنان برای رشد کسب و کار

1. بهبود مشارکت کارکنان

آموزش کارکنان یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای افزایش تعامل است. وقتی برای آموزش کارمندان خود سرمایه‌گذاری می‌کنید، نشان می‌دهید که به پیشرفت حرفه‌ای آنها اهمیت می‌دهید و می‌خواهید به آنها در افزایش مهارت‌های خود کمک کنید.

علاوه بر این، آموزش کارمندان شما به این معنی است که می‌توانید از نیروی کار ماهرتر که متعهد به شغل خود است، آنها را در کارهای تیمی علاقمندتر کنید.

این فقط در مورد آموزش کارکنان در مهارت‌های جدید نیست. آموزش کارکنان شامل کارگاه‌هایی است که فرهنگ شرکت را تقویت کرده و روابط کارکنان را ارتقا می‌بخشد.

2. شهرت برند خود را افزایش دهید

شرکت‌هایی که برنامه‌های آموزش کارکنان را اجرا می‌کنند از شهرت قوی‌تری در بین متقاضیان کار نسبت به شرکت‌هایی که این کار را ندارند برخوردار می‌شوند.

شهرت برند با آموزش کارکنان

این به نوبه خود به شما در جذب استعدادهای برتر، کاهش هزینه‌های استخدام جدید و افزایش نگهداری کارکنان کمک می‌کند.

علاوه بر آن کارمندانی که آموزش دیده‌اند، خدمات بهتری به مشتریان ارائه می دهند و به افزایش شهرت برند شما در بین مشتریان و همچنین افراد جویای کار کمک می‌کنند.

3. افزایش بهره وری در سراسر سازمان

هنگامی که کارکنان در مورد وظایف و مسئولیت‌هایی که بر دوش آنها قرار می‌گیرد به درستی آموزش ببینند، احساس اعتماد به نفس بیشتری می‌کنند و این اعتماد به نفس باعث بهبود عملکرد می‌شود.

کارمندانی که به وظایف خود تسلط یافته‌اند می‌توانند آنها را با مهارت و کارآیی بیشتری نسبت به کسانی که هنوز در حال یادگیری در محل کار هستند انجام دهند.

همچنین وقتی افراد تصویر بزرگتر از سازمان را درک کنند، بهره وری بیشتری خواهند داشت.

اگر آموزش کارکنان شامل توضیح چشم انداز کسب و کار و مرور کلی استراتژی باشد، کارکنان بهتر می‌توانند ببینند که شغل آنها چگونه به کل شرکت کمک می‌کند.

پیشنهاد ما به شما:  روش های جذب مشتری (آنلاین و حضوری) برای فروش بیشتر + آموزش مهارت فروشندگی

این احساس که آنها در موفقیت هر کسب و کار نقش دارند انگیزه‌ای قوی است و بهره‌وری و موفقیت بیشتری را به دنبال دارد.

علاوه بر این، وقتی از برنامه‌های آموزشی برای کشف نقاط قوت و ضعف در نیروی کار خود استفاده می‌کنید، می‌توانید به طور کلی شرکت خود را پربارتر کنید.

هنگامی که می‌دانید کدام مهارت‌ها کم یا کمیاب هستند، می‌توانید کارکنان را آموزش دهید یا به صورت استراتژیک استخدام کنید تا شکاف‌ها را پر کنند.

4. شیوه های نوین آموزش کارکنان

بدون شک تاثیر آموزش IT برای کارکنان امری لازم و ضروری است. با پیشرفت تکنولوژی‌های روز و فراگیر شدن نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های متعدد، باعث شده است که شرکت‌ها به فکر آموزش IT به کارکنان خود باشند تا بتوانند از این طریق، عملکرد آنها را بهبود ببخشند تا به راحتی بتوانند در محیط شرکت، از تمامی امکانات موجود به درستی و صحیح استفاده کنند.

شیوه های آموزش کارکنان

مدیران شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از یک مربی IT، به کارکنان خود آموزش دهند. مهمترین آموزش‌هایی که می‌توانید برای کارکنان خود در نظر داشته باشید در زیر لیست شده‌اند:

 1. آموزش مبانی کامپیوتر
 2. آموزش ویندوز
 3. آموزش مجموعه نرم‌افزارهای آفیس (Word-Excel-PowerPoint,…)
 4. آموزش کار با پرینترها، اسکنرها، POS و …
 5. آموزش تایپ ده انگشتی
 6. آموزش اینترنت

5. امنیت کسب و کار خود را افزایش دهید

ارائه آموزش‌های موثر در زمینه امنیت سایبری برای همه کارکنان بسیار مهم است تا بتوانند ایمیل‌های فیشینگ را تشخیص دهند و برای مثال از فریب آنها جلوگیری کنند یا اطمینان حاصل کنند که آنها فقط از رمزهای عبور قوی استفاده می‌کنند. آموزش کارکنان امنیت سایبری مانع از اشتباه کارکنان تازه کار می‌شود که درها را برای هکرها و مجرمان سایبری باز می‌کنند.

آموزش کارکنان تجمل نیست

آموزش کارکنان مزایای قابل توجهی را برای شرکت شما فراهم می‌کند. سرمایه گذاری در آموزش کارکنان به افزایش بهره وری، مشارکت کارکنان و شهرت برند در سراسر شرکت شما کمک می‌کند، همچنین به بهبود امنیت سایبری و انطباق آن کمک می‌کند و فناوری کسب و کار شما را موثرتر می‌کند.

منبع

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.