8 روش از بهترین روش ها در مدیریت کسب و کار

8 روش از بهترین روش ها در مدیریت کسب و کار

یک رهبر تجاری بزرگ کسی است که بتواند هم به کارکنان خود انگیزه بدهد و هم بهترین شیوه مدیریت کسب و کار را برای موفقیت انتخاب کند. مدیریت کسب و کار فرآیندی است که طی آن منابع موجود را در اختیار کارکنان خود قرار دهید تا با کمترین تلاش بهترین نتیجه را بدست بیاورند. شرکت در دوره‌های مدیریت کسب و کار و یا آموزش بیزینس کوچینگ به شما این توانایی را می‌دهد تا انگیزه کارکنان را برای کارایی بهتر بررسی کنید و بهترین شیوه را برای مدیریت کسب و کار خود انتخاب کنید و به آن عمل کنید.

در این مقاله 8 روش از بهترین روش‌ها برای تبدیل یک کسب و کار در حال شکست به یک تجارت موفق با کارمندانی با علاقه و با بهترین کارایی را به شما معرفی می‌کنیم.

[print-me target=”body”/]

مشارکت کارکنان

کارکنانی که در کسب و کار شما مشارکت نداشته باشند به انجام وظایف خود اهمیت نمی‌دهند و تنها چیزی که به آن اهمیت می‌دهند این است که حقوق بگیرند و منافع خود را پیش ببرند. اولین چیزی که یک مدیر کسب و کار باید انجام دهند این است که بفهمد چگونه کارکنان را به چشم انداز شرکت علاقه مند کند. بعد از این ایجاد علاقه آنها نه تنها مشتاق‌تر و کارامدتر می‌شوند بلکه مسئولیت خود را به درستی انجام می‌دهند و پیشنهادهای تازه‌ای برای پیشرفت کسب و کار ارائه می‌دهند.

پیشنهاد ما به شما:  7 راه برای تبدیل شدن به کوچ زندگی

8 روش از بهترین روش ها در مدیریت کسب و کار

پاداش تلاش

هیچ کسی دوست ندارد کارهایش دیده نشود. به رسمیت شناختن تلاش و موفقیت، تشکر از انجام کار خوب باعث می‌شود کارکنان احساس ارزشمندی کنند. اما غالباً آموزش مدیریت کسب و کار تاثیر مثبت قدردانی را نادیده می‌گیرد و برخی از مدیران این احساس را دارند که ممکن است با تشکر از کارکنان وجهه مدیریتی آنها زیر سوال برود و ضعیف شود در صورتی که پاداش دادن به افراد و تشکر از آنها باعث ایجاد انگیزه بیشتر و ایجاد وفاداری را برای کسب و کار به همراه دارد.

در دسترس باشید

یک مدیر خوب نباید خود را از دسترس کارمندان خود پنهان کند و با آنها دیدار نداشته باشد آشنایی با همه کارکنان و در ارتباط بودن با آنها یکی از روش‌های مدیریت کسب و کار است. در تیمی که مدیر با کسی ارتباطی ندارد و صحبت‌های کارکنان را نمی‌شنود اعتماد وجود ندارد.

متعهد بمانید

تعهد در کسب و کار یکی دیگر از راه‌های مدیریت کسب و کار است. به این منظور که متعهد ماندن به ابتکار تیم و ماندن در مسیر درست هدف و همچنین ایجاد فضایی برای گفتن دیدگاه‌ها و بازخوردها نسبت به کسب و کار و همچنین افراد حاضر در آنجا برای ایجاد اعتماد بین اعضای تیم در جهت شفافیت در کار و بهره‌وری بیشتر کارکنان می‌تواند به مدیریت کسب و کار کمک کند.

8 روش از بهترین روش ها در مدیریت کسب و کار

به دنبال وضوح باشید

مشکل بسیاری از کسب و کارها عدم هماهنگی مدیران با چشم انداز در نظر گرفته شده برای شرکت است یا نفهمیدن آن چشم انداز توسط مدیران. برای ایجاد این هماهنگی این سوالات را مطرح کنید و همه به آن پاسخ دهید:

  • چرا ما وجود داریم؟
  • رفتار ما چگونه است؟
  • چه کاری می‌کنیم؟
  • چگونه موفق می‌شویم؟
  • در حال حاضر مهمترین موضوع چیست؟
  • چه کسی باید چه کاری انجام دهد؟
پیشنهاد ما به شما:  کوچینگ توسعه فردی چیست؟

بدون آموزش مدیران، به اشتراک گذاشتن موضوعات اصلی، ایجاد درک روشنی از چشم انداز، اهداف استراتژیک و تفویض مسئولیت‌ها بهترین آموزش مدیریت کسب و کار در جهان هیچ ارزشی ندارد زیرا اهداف و جهت آن کسب و کار مشخص نشده است.

ایجاد انسجام فرهنگی

در اینجا فرهنگ به وضعیت اقتصادی یا قومیت اشاره نمی‌کند بلکه به معنای احساس ارزشمندی مشترک است که با سطح مشارکت مناسب منجر به رشد و کارآمدی بیشتر می‌شود. یکی  از روش‌های مدیریت یک کسب و کار خوب این است که استخدام‌های جدید را بر اساس همسویی با ارزش‌های اصلی شرکت و چشم انداز آن انجام دهد زیرا کسانی که ویژگی‌های مشترک دارند می‌توانند تیم بهتری را تشکیل دهند. تنوع قومیت، جنسیتی و وضعیت اقتصادی اجتماعی یک امر مثبت است زیرا بینش جمعی را افزایش می‌دهد اما تنوع ارزش‌ها می‌تواند منجر به سقوط کسب و کار شود.

تمرکز بر تلاش‌های تیمی

مدیران همواره باید به تلاش‌های تیمی تمرکز بیشتری داشته باشند ولی نباید اعضای تیم این برداشت را داشته باشند که به آنها توجه نمی‌شود و کارهایی خارج از مسیر انجام دهند باید همگام با هم به این دو تمرکز کرد و اهداف تیم را مجدد بررسی و ارزیابی کرد تا به بهترین نتایج دستیابی پیدا کرد.

جلسات منظم برگزار کنید

برای داشتن بهترین کسب و کار مهمترین مسئله ایجاد جلسات با اعضای تیم است و برای موفقیت کامل موارد زیر را در نظر داشته باشید:

8 روش از بهترین روش ها در مدیریت کسب و کار

  • جلساتی برای برنامه ریزی تجاری، تاکتیکی و استراتژیک برگزار کنید و در آنها به بررسی پیشرفت‌های تیم خود برای رسیدن به اهداف شرکت بپردازید و مشکلات پیش رو را شفاف سازی کنید و راهی برای حل این مشکلات در نظر بگیرید.
  • جلساتی بیرون از شرکت برگذار کنید و آنچه در کسب و کار شما اتفاق افتاده و می‌افتد را مرور کنید.
  • جلساتی با تمام اعضای تیم خود برگزار کنید و از آنها بخواهید دیدگاه‌های خود را بیان کرده و در مورد شیوه‌های رسیدن به اهداف با آنها صحبت کنید.
پیشنهاد ما به شما:  تفاوت کوچینگ و مشاوره چیست؟

برای موفقیت در یک زمینه رقابتی مانند مدیریت کسب و کار، باید قبل از اینکه امیدوار باشید تأثیر معناداری بر سازمانی که نماینده آن هستید داشته باشید، به آن وفادار باشید. در نهایت، بهترین شیوه‌ها آنهایی هستند که بر ایجاد ارتباطات معتبر شما بین خود، کارکنان و به طور کلی شرکت تمرکز می‌کنند.

منبع: online.stmary.edu

دانلود PDF مقاله

8 روش از بهترین روش ها در مدیریت کسب و کار

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.