توسعه کسب و کار با 7 راز لورفته بیزینس‌ های موفق دنیا!

توسعه کسب و کار با برنامه ریزی دقیق و منسجم
احتمالا شما نیز از روز اولی که کسب و کارتان را راه اندازی کرده‌اید به فکر پیاده سازی ایده‌های نابی بوده‌اید تا سود بیشتری را به کارتان وارد کنید، راز بدست آوردن سود بیشتر در مسیر کسب و کار داشتن ذهنیت باز و خلاقانه برای توسعه کسب و کار است.
در این مقاله قصد داریم آموزشی جامع و کامل پیرامون راه های توسعه کسب و کار در ایران ارائه کنیم، اگر شما هم صاحب یک بیزینس در ایران هستید و رویاهای بزرگی را در ذهن‌تان می‌پرورانید پیشنهاد می‌شود تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

توسعه کسب و کار چیست؟

در قدم اول باید بدانید که توسعه کسب و کار چیست و چه کمکی می‌تواند به کسب و کار شما بکند؟

جلسه مشاوره توسعه کسب و کار
توسعه کسب و کار تمام اقدامات مختلفی را شامل می‌شود که شما برای افزایش فروش، برندینگ، بیشتر کردن حجم دیده شدن، افزایش اعتماد مشتریان، اعتماد سازی و… انجام می‌دهید. در حقیقت توسعه کسب و کار مثل یک اقیانوس بی‌پایان است که هر چقدر در آن شنا کنید باز هم جا برای حرکت و پیشروی شما وجود خواهد داشت.

7 روش نوین توسعه کسب و کار

در ادامه مطالعه این مقاله، فرض کنید با یک مربی کسب و کار خبره و کاربلد سروکار دارید که قصد دارد تجربیات خودش را با شما در میان بگذارد. پس پیشنهاد می‎‌کنیم همین حالا کاغذ و قلم آماده کنید و تمامی روش‌ های توسعه کسب‌ و کار مطرح شده را با جان و دل یاد بگیرید که قرار است با کمک آن‌ها اتفاقات خوبی را در بیزینس‌تان خلق کنید.

1. از رقبا ایده بگیرید

در قدم های اول توسعه دادن شغل، رقبای شما بهترین دوستان‌تان جهت چشیدن لذت رشد و پیشرفت برای شما هستند آن‌ها مسیر مد نظر شما را طی کرده‌اند و تجربیات زیادی دارند تنها کافی است هوشمندانه دست به کار شوید و با ایده گرفتن از تجربیات موفق آن‌ها مسیر موفقیت خودتان را نیز ترسیم کنید و لذت ببرید.
پیشنهاد ما به شما این است که همواره تلاش کنید ارتباطی سازنده و موفق با دیگر رقبا تجاری‌تان برقرار کنید!
به قول “ایلان ماسک”:
سعی کنید با افراد موفق و باهوش در ارتباط باشید و مهارت‌های کاری و ارتباطی خودتان را توسعه دهید، افرادی که شما با آنها معاشرت دارید تاثیر زیادی بر شما خواهند گذاشت.
سرنخ از رقبا در توسعه کسب و کار

2. به فکر محصولات تازه باشید

شاید بهتر باشد که دست از سر تولید محصولات قدیمی بردارید و به فکر پیاده سازی ایده‌های جدید در کسب و کارتان باشید راه اندازی یک خط تولید جدید، ارائه محصولات به سبکی متنوع یا حتی خلق محصولاتی جدید با کاربردهای تازه می‌تواند جانی تازه به کسب‌وکار شما هدیه بدهد.

3. از انتقادات، سرنخ بگیرید

مهم‌ترین راز موفقیت در مسیر توسعه کسب و کار، کمک گرفتن از انتقادات مخالفین بیزینس شما است!
بسیاری از مدیران کسب و کار تصور می‌کنند که باید در برابر نظرات منتقدین گارد بگیرند درحالی‌ که حقیقت این نیست و شما می‌توانید با کمک نظرات مخالفین، قدمی تازه در مسیر توسعه کسب و کارتان بردارید.
تنها کافی است که نقاط ضعف بیزینس‌تان را با کمک انتقادها شناسایی کنید و به همین روش، کسب و کارتان را توسعه بدهید و سود بیشتری به جیب بزنید.

4. ارتباط سازی کنید

در دنیای کسب‌وکار امروز، فضای بیزینس و جذب مشتری دستخوش تغییرات زیادی شده است و شما نمی‌توانید با تکنیک‌ های توسعه کسب و کار قدیمی، تغییرات مفیدی را ایجاد کنید.
در فضای کار امروز، باید به فکر ارتباط سازی موثر و حرفه‌ای با همکارانتان باشید تا در طول زمان، توسعه کسب و کار برای شما رقم بخورد؛ بهتر است این موضوع را با یک مثال یاد بگیرید: فرض کنید شما مالک یک کلینیک فیزیوتراپی هستید و قصد دارید مراجعین بیشتری را به سمت کسب‌ و کارتان جذب کنید.
برای این‌کار باید به سراغ پزشکان ارتوپد رفته و با شکل دادن یک ارتباط حرفه‌ای موثر، آن‌ها را قانع کنید که بیماران خود را برای دریافت خدمات درمانی به سمت کسب‌ و کار شما روانه کنند!
ارتباط سازی یکی از استراتژی‌های توسعه کسب و کار است که باید آن را در اولویت اهداف‌تان قرار دهید تا بتوانید در مدت زمان کوتاه، بهترین نتایج را برای بیزینس‌ تان خلق کنید.
توسعه کسب و کار توسط یک شرکت توسعه کسب و کار

5. وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ شوید

با توسعه تکنولوژی و افزایش سطح استفاده از فناوری‌های دیجتال توسط مردم، تقریبا می‌توان گفت کوچ کردن از دنیای فروش سنتی به سمت فضای کسب و کار آنلاین، برای هر فروشنده‌ای لازم است.
البته به یاد داشته باشید که اگر سرمایه شما اندک است بدون مشورت با یک متخصص هزینه زیادی را صرف ورود به دنیای آنلاین نکنید تا در مسیر توسعه کسب و کار، نتیحه برعکس نبینید!
 • روش‌های کاربردی برای توسعه کسب و کار با دیجیتال مارکتینگ!

 1. ایمیل مارکتینگ
 2. کمک گرفتن از سوشال مدیا
 3. بازاریابی محتوا
 4. سئو
 5. تبلیغات کلیکی و ….
کمک گرفتن از دیجیتال مارکتینگ، برای توسعه کسب و کار های کوچک‌تر فوق العاده موثر است، اگر بیزینس شما نوپا است و به فکر افزایش فروش و جذب مشتریان وفادار هستید دیجیتال مارکتینگ را فراموش نکنید.

6. کتاب‌های آموزش کسب و کار بخوانید !

برای چشیدن لذت رشد و پیشرفت در هر دانشی باید سراغ منابع علمی آموزشی مرتبط با همان رشته بروید و دنیای بازاریابی و کسب و کار نیز از این قائده مستثنی نیست و برای توسعه کسب و کارتان، باید از کلمات ناب آموزشی موجود در کتاب‌های آموزش کسب‌ و کار کمک بگیرید.
البته فراموش نکنید که هر کتابی با موضوع توسعه کسب و کار، ارزش خواندن ندارد و بهتر است با وسواس کتاب دلخواه‌تان را انتخاب کنید تا با صرف کم‌ترین هزینه زمانی بهترین نتیجه را برای خودتان رقم بزنید! ما کار را برای شما ساده می‌کنیم و آموزنده‌ترین کتاب‌های آموزش توسعه کسب و کار را به شما معرفی می‌کنیم.
 • بهترین کتاب‌های آموزش توسعه کسب و کار

 1. هر برند یک قصه است
 2. چه چیزی راه «شرکت خلاقیت» را سد می‌کند؟
 3. بازاریابی عصبی یا نورومارکتینگ
 4. فروشگاه همه‌چیز
 5. دوره عمر سازمان
 6. صفر به یک
 7. گاو بنفش
 8. اصول توسعه کسب و کار
 9. استراتژِی اقیانوس آبی
کتاب آموزش توسعه کسب و کار

 7. ارزش خلق کنید!

بهتر است همیشه به فکر پول و فروش محصول و خدمات‌تان نباشید و کمی به خلق ارزش فکر کنید! خلق ارزش در کسب و کار یعنی اضافه کردن چیزی به برندتان که مشتریان شما با آن شما را به یاد بیاورند.
این ارزش می‌تواند شامل اصول اخلاقی، هدایای معنوی، رسوم فرهنگی،منحصر به فرد شما و … می‌شود که کسب‌ و کار شما وارد جامعه کرده است؛ البته به یاد داشته باشید ارزشی که قرار است به وسیله کسب‌وکار شما به جامعه تزریق شود باید در بلند مدت و به مرور انجام شود تا به خوبی موثر واقع شود.

مهم‌ترین راز توسعه کسب‌وکارهای موفق چیست؟

در بین تمامی راهبردهای مختلف توسعه کسب و کار که در این مقاله مطرح شد، جای مهم‌ترین راز اثر بخش مسیر توسعه کسب و کار خالی است! این راز مهم داشتن یک بیزینس کوچ حرفه‌ای است تا به شما کمک کند سریع‌تر به اهداف کسب‌وکارتان، جامه عمل بپوشانید و آن‌ها را در دنیای واقعی لمس کنید.
توسعه کسب و کار ار راه دور

بیزینس کوچ، چطور به توسعه کسب و کار شما کمک می‌کند؟

فرض کنید قرار است برای رسیدن به موفقیت در یک کسب و کار خاص زمان زیادی صرف کنید، آزمون و خطا را تجربه کنید و با چشیدن تلخی‌ها و شکست‌های بسیار در نهایت طعم شیرینی موفقیت را بچشید.
شاید در نگاه اول موفقیت و توسعه کسب و کار در ذهن شما اینگونه باشد اما در حقیقت مسیر رشد و توسعه دادن کسب و کار با کمک یک بیزینس کوچ حرفه‌ای اینگوونه نیست.
 1. صرفه جویی در زمان
 2.  استفاده بهینه از هزینه‌ها
 3. رسیدن سریع‌تر به نتیجه
 4. ایجاد راهکارهای خلاقانه
 5. استفاده از تجربیات ارزمشند بیزینس کوچ
 6. جلوگیری از ایجاد ضرر مالی
 7. کمک از تجربیات دیگران
 8. انجام وظایف توسعه کسب و کار به صورت دقیق
پیشنهاد ما به شما:  ?13 روش فروش محصولات گران قیمت

کارشناس توسعه کسب و کار

کارشناس یا شرکت توسعه کسب و کار، مسئله این است !

اول از همه لطفا مراقب جیب‌تان باشید چون خیلی از افراد منتظر هستند که به بهانه ایده کسب و کار یا آموزش توسعه کسب و کار و بیزینس، جیب مبارک شما را خالی کنند و با عناوین دهان پرکنی مثل شرکت توسعه یا کارشناس توسعه کسب و کار، ادعای معجزه سازی برای شما داشته باشند.
زرنگ باشید!
بهتر است در مسیر توسعه کسب و کار، باهوش باشید و فقط از یک متخصص حرفه‌ای توسعه کسب و کار کمک بگیرید تا بتوانید با کم‌ترین هزینه بهترین نتیجه را در مسیر رشد و رونق کسب‌وکار، رقم بزنید.

سخن پایانی

در این مقاله بهترین روش‌های توسعه کسب و کار به سبک صاحبین کسب و کار موفق دنیا خدمت شما عاشقان دنیای کسب و کار معرفی شد.
اگر صاحب یک کسب و کار هستید و حتی به فکر راه اندازی بیزینسی موفق و رشد دادن آن در بلند مدت هستید به هر یک از نکات مطرح شده در این مطلب، به عنوان نکته کلیدی جهت چشیدن لذت رشد در کسب و کار، نگاه کنید.
زمان را از دست ندهید و اگر به فکر رشد کسب و کارتان هستید همین حالا دست به کار شوید و با روانه کردن نکات توسعه کسب و کار مطرح شده در این مطلب به سمت دنیای کاغذ و قلم، موارد را به قلب کسب و کارتان تزریق کنید و منتظر نتایجه معجزه آسای آن باشید.
منابع:
تحقیقات فردی
[/ux_text]
4.2/5 - (9 امتیاز)

6 دیدگاه برای “توسعه کسب و کار با 7 راز لورفته بیزینس‌ های موفق دنیا!

 1. حسین پور گفته:

  سلام خسته نباشید
  این سری از مقالاتتون خیلی جذاب و کاربردی تر شده مرسی از شما اقای حقیقی و مدیر سایت

 2. مینو گفته:

  اصن این سری از مقالاتی که میگذارید یه سرو گردن از بقیه مقالاتتون بالاتره اون چی بود یه کلیپ میذاشتید و تمام
  دم مدیر سایت گرم

 3. مهتابی گفته:

  سلام وقتتون بخیر و خوشی ببخشید جناب حقیقی مشاوره توسعه کسب و کار هم میدن؟ این بخش جزو کوچ خصوصی شون میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.