5 مرحله فروش هرچیزی به هر کسی

نحوه فروش هرچیزی به هر کسی

یکی از ارزشمندترین مهارتهایی که یک فروشنده می‌تواند داشته باشد، دانستن نحوه فروش هرچیزی است. فروشنده عالی بودن فرصت‌های زیادی را به ویژه برای کارآفرینان و صاحبان مشاغل باز می‌کند. می‌توانید چند تکنیک ساده را بیاموزید که می‌تواند در هر شرایط فروش اعمال شود، چه در حال فروش محصول به صورت آنلاین، از طریق بازاریابی تلفنی، حضوری و یا حتی در مصاحبه باشید.

در این مقاله، چند راهنمایی عالی برای فروش هرچیزی به هرکسی و فراتر از آن را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

[print-me target=”body”/]

5 مرحله فروش هرچیزی به هر کسینیازهای مشتری خود را درک کنید

مهم نیست که چه چیزی می‌فروشید، مهمترین قسمت فروشندگی درک نیازهای مشتری و یافتن چگونگی برآوردن آنها است.

تقریباً در هر مورد، فروشنده‌ای که بر خدمات مشتری تمرکز می‌کند و اینکه چگونه یک محصول می‌تواند نیازها و خواسته‌های مشتری خود را برآورده کند بسیار موفق‌تر از فروشنده‌ای است که بر ویژگی‌ها و مشخصات خود محصول تمرکز می‌کند.

شاید مشتری شما دارای نقاط دردناکی باشد که محصول شما می‌تواند آنها را کاهش دهد، یا شاید آنها خواسته‌هایی دارند که می‌تواند آنها را برآورده کند.

هنگامی که نیازهای مشتری هدف خود را تعیین می‌کنید و محصول شما چگونه می‌تواند آنها را برآورده کند، متمرکز کردن میزان فروش شما در برآوردن این نیازها بهترین راه برای بسته شدن فروش است.

پیشنهاد ما به شما:  افزایش فروش با 17 ترفند طلایی نورومارکتینگ!

5 مرحله فروش هرچیزی به هر کسی

نحوه فروش خود را بیاموزید

این که آیا شما تماس سردی دارید یا قبلاً صحبت کرده‌اید، مهم است که به خاطر داشته باشید که قبل از اینکه شخصی مایل باشد پول به دست آمده خود را به شما تحویل دهد، باید شما را به اندازه فروشنده دوست داشته باشد. آنها محصولی را که شما می‌فروشید دوست دارند.

وقتی در حال راه‌اندازی فروش هستید، کمی وقت بگذارید تا مشتریان خود را بشناسید و بگذارید او شما را بشناسد. یک داستان سریع برای آنها تعریف کنید، آنها را بخندانید و در کل اجازه دهید شخصیت شما بدرخشد. اگر بتوانید مشتری خود را به عنوان یک شخص و شاید حتی یک دوست ببینید نه فقط فردی که سعی دارد چیزی را به آنها بفروشد، تمایل بیشتری برای خرید هرچیزی از شما خواهند داشت.

درباره افرادی که به آنها می‌فروشید تحقیق کنید

قبل از اینکه بتوانید نیازهای مشتری خود را برآورده کرده و زمینه فروش خود را برای هدف قرار دادن آنها تا حد امکان موثر قرار دهید، ابتدا باید تا آنجا که می‌توانید در مورد شخصی که به او می‌فروشید اطلاعات کسب کنید.

گاهی اوقات افزایش فروش مستلزم تحقیق در مورد مشتری خاصی است اگر می‌خواهید به یک شخصیت برجسته در یک شرکت معتبر به صورت عمده جنس بفروشید ابتدا در مورد آن فرد و شرکتی که در آن کار می‌کند تحقیق کنید.

در مواقع دیگر، هنگامی که مستقیماً به مصرف کنندگان می‌فروشید، تحقیق درباره افرادی که می‌فروشید به این معنی است که مشتری مورد نظر برای محصول خود را پیدا کرده و نیازها و خواسته‌های آنها را تجزیه و تحلیل کنید.

پیشنهاد ما به شما:  مزیت رقابتی در فضای کسب و کار باید شامل چه شاخص ها و ویژگی هایی باشد؟

در هر صورت، اگر می‌خواهید این زمینه فروش تا حد ممکن موثر باشد، قبل از اینکه شروع به فروش کنید، تا آنجا که ممکن است بدانید که به چه کسی می‌فروشید.

سوال بپرسید

یکی از مهمترین بخشهای این مکالمه سوالاتی است که می‌پرسید. پرسیدن سوالات مشتریان (و در واقع گوش دادن به پاسخ‌های آنها) از چند جهت متفاوت ارزشمند است.

برای اولین بار، به شما این امکان را می‌دهد که در مورد شخصی که به او می‌فروشید، نیازها و خواسته‌های او و آنچه که او در یک محصول به دنبال آن است اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اما به همان اندازه مهم، پرسیدن سوالات یک تکنیک فروش موثر است زیرا مردم از صحبت در مورد خود لذت می‌برند.

این برمی‌گردد به این که شخصی را که به آن می‌فروشید دوست داشته باشید. وقتی به آنها علاقه واقعی نشان می‌دهید و به آنها فرصت می‌دهید در مورد موضوع مورد علاقه خودشان صحبت کنند، به احتمال زیاد از مکالمه لذت می‌برند و درنتیجه بسیار بیشتر به خرید از شما تمایل پیدا می‌کنند.

Open ended questions

فروختن کمک

به افرادی که به آنها می‌فروشید باید شما را به عنوان فردی ببینند که از طریق محصولی که ارائه می‌دهید به آنها در حل مشکل کمک می‌کند.

به خاطر داشته باشید که یکی از اصلی‌ترین مواردی که مردم را به خرید محصول جدید سوق می‌دهد این است که با مشکلی دست و پنجه نرم می‌کنند که امیدوارند آن محصول به آن بپردازد. بنابراین وظیفه شما این است که اطمینان حاصل کنید که تا حد ممکن مفید هستید. هنگامی که واقعاً سعی می‌کنید در رفع نیازهای مشتری خود مفید باشید، زمینه‌های فروش شما بسیار موفق‌تر خواهد بود.

پیشنهاد ما به شما:  ایده کارآفرینی با سرمایه کم؛ چگونه به ایده های نو برای کارآفرینی دست پیدا کنیم؟

نتیجه

متناسب با شرایط لباس بپوشید

بسیاری از متخصصان کسب و کار بیان می‌کنند که اگر می‌خواهید پتانسیل فروش خود را به حداکثر برسانید، باید بهترین ظاهر خود را داشته باشید. اگرچه این کاملاً درست است، اما لزوماً به این معنی نیست که بهترین لباس خود را بپوشید.
در عوض، شما باید طوری لباس بپوشید که فکر می‌کنید مشتری شما بیشتر احساس راحتی می‌کند و تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

شانس خود را با مشتری ارزیابی کنید

در چند دقیقه اول ملاقات با یک مشتری احتمالی، باید بتوانید تقریباً میزان احتمال انجام فروش را تعیین کنید. اگر مشکوک هستید که مشتری نیازی به محصول شما ندارد یا بودجه لازم برای پرداخت آن را ندارد، بهتر است این روند را به صورت دوستانه تسریع کنید.
اگرچه با همه مشتریان بدون توجه به شانس‌های پیش بینی شده شما باید با صبر و احترام رفتار کرد، اما نمی‌خواهید زمانی را که بهتر است برای کمک به افراد دیگر صرف شود، تلف کنید

مهم نیست که چقدر فروشنده ماهر هستید، هرگز تضمینی وجود ندارد که بتوانید هر بار با مشتری معامله کنید. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که شانس خود را به حداکثر برسانید. با این حال، اگر متوجه بدشانسی شدید، ممکن است زمان آن رسیده که رویکرد خود را دوباره ارزیابی کنید.

منبع: wikihow.com

 

دانلود PDF مقاله

5 مرحله فروش هرچیزی به هر کسی

1.5/5 - (2 امتیاز)
این نوشته در فروش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.