اینستاگرام ویترین محصولات شما نیست

اینستاگرام ویترین محصولات شما نیست

خیلی‌ها فکر می‌کنند که اینستاگرام ویترین مغازه آنهاست و مرتب توی پیج اینستاگرام محصولات خود را قرار می‌دهند و بعد بهانه‌هایی مثل: چرا مشتری به من اعتماد نمی‌کند، از من خرید نمی‌کنند، این کار اصلا به درد من نمی‌خورد، این کار مخصوص کسب و کارهای سنتی است، ما وقت محصول می‌گذاریم و مشتری باید از ما خرید کند…

اما واقعا باید چکاری انجام دهیم؟

با کاربر تعامل برقرار کنید.

شما باید کاری کنید که مخاطب در مورد کسب و کار شما فکر کند، زمان بگذارد، لایک و کامنت بگذارد و پست‌های شما را برای دوستانشان ارسال کنند.

بهترین کار این است که از خودتان یا محصولتان ویدئو قرار دهید.

باید برای مخاطب ارزشمند باشید و به او کمک کنید. بهترین گزینه مشاوره است. شاید از خودتان بپرسید که من مشاور نیستم. کافیست تنها در همان کاری که تخصص دارید کاربران خود را راهنمایی کنید. مثلا اگر محصولی به فروش می‌رسانید درباره آن محصول به مشتری اطلاعات ارزشمندی ارائه دهید. اگر شما یک یخچال می‌فروشید نکات مثبت این یخچال را با دیگر یخچال‌ها مقایسه کنید و …

اگر شما مثل بقیه افراد فقط از محصول خود عکس قرار دهید و هیچ توضیح درباره محصول یا خدمات خود ارائه ندهید، عملا هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

اگر عکس قرار می‌دهید، نکات مثبت (محصول یا خدمات) آن را بگویید و اگر ویدئو قرار می‌دهید به بررسی تخصصی آن بپردازید.

2 مثال دیگر

اگر یک بوتیک لباس دارید (فرقی نمی‌کند زنانه یا مردانه) بجای اینکه از لباس‌ها فقط عکس بگیرید، می‌تونید با یک مانکن این کار را انجام بدهید.

پیشنهاد ما به شما:  ترندهای میلیاردی که خودت میتونی تولیدش کنی

یا اینکه نحوه ست کردن لباس‌ها را آموزش دهید.

مثال دوم: اگر فروشنده لوازم آرایشی و بهداشتی هستید به جای اینکه از محصولات خود فقط یک عکس قرار دهید، بیایید یکی از محصولات را تست کنید و نتایج را قرار دهید. کسی که قصد خرید لوازم آرایشی و بهداشتی دارد، به دنبال زیبایی بیشتر است و شما باید دقیقا بهترین توضیحات رو به مشتری ارائه بدهید.

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید انجام دهید تست کرم است. بهترین کرم‌های پوست در فصل‌های مختلف را توضیح دهید و تصاویر و ویدئوهای بررسی و نتایج آن را در پیج اینستاگرامی خود قرار دهید.

کاری شما باید انجام دهید این است که کارهایی که رقبا و پیج‌های دیگران انجام نمی‌دهند، شما با خلاقیت آن کارها را انجام دهید.

اگر با این کار قبلا درآمد شما 20 میلیون بوده باشد، تنها با این کارهای ساده می‌توانید به درآمد 120 میلیون تومان در ماه برسید!

 

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.