ارتباط قانون ذره بین با کسب و کار؛ تحولی بزرگ در کسب و کار شما + کلیپ

7 1 min

سلام به همه کاربران عزیز و امیدوارم که حالتون خوب باشه.

امروز من ناصر حقیقی قراره در مورد قانون ذره بین صحبت کنیم که اگر این قانون را در زندگی و کسب و کار خود انجام دهید، همه چیز دگرگون خواهد شد.

قانون ذره بین

قانون ذره بین در یک جمله خلاصه می شود و اون این است که تمام انرژیت را روی یک نقطه تمرکز کن.

قانون ذره بین

زمانی که شما تمام انرژی خود را فقط و فقط روی یک نقطه متمرکز می‌کنید، اون موقع است که به خیلی چیزها در زندگی و کسب و کار خود می‌رسید و حتی خیلی چیزهای دیگه راهشون به شما گفته می‌شود.
کسانی که روی یک کار متمرکز می‌شوند، 10 برابر نتایج بیشتر و بزرگتر از افرادی هست که همزمان چند کار را انجام می دهند.

خیلی از افراد که شکست می‌خورند به این خاطر است که روی کار خود تمرکز ندارند و همزمان چندین کار را انجام می‌دهند. البته اگر با سیستم سازی آشنا باشید، می‌توانید کسب و کار را تا جایی که موفق شود برسانید و پس از آن سیستم کار خود را انجام می‌دهد. اما این در صورتی است که شما با سیستم سازی آشنا باشید.

زمان بیکاری خود را با گذراندن در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام و … سپری نکنید و بجای آن می‌توانید یک کتاب بخوانید یا آموزش ببینید. زمانی که همه در حال خوش‌گذرانی هستند، شما روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید.

پیشنهاد ما به شما:  چه زمانی واسه پیجم ادمین بگیرم ؟؟ | ناصر حقیقی

از زمان استفاده کنید برای موفق شدن در زندگی و کسب و کار خود. خیلی از افراد کارهایی را در زمان بسیار زیادی انجام می‌دهند اما اگر شما با تمام توان و تمرکز وارد آن کار شوید خیلی خیلی سریعتر می‌توانید آن کار را به اتمام برسانید.

کار ذره بین چیست؟

درست است که ذره بین برای دیدن اجسام خیلی ریز استفاده می‌شود و یکی از کارهایی که ذره بین خیلی خوب انجام می‌دهد این است که تمام نور خورشید را روی یک نقطه متمرکز می‌کند و اونموقع است که حرارت و گرمایی درست می‌کند که دیگر قادر نیستید دست خود را زیر ذره بین قرار دهید و به راحتی می‌توانید با همان نقطه ریز آتش روشن کنید.

انسان نمی‌تواند همزمان چندین کار را انجام دهد.

قانون ذره بین چیست

راننده‌ای را در نظر بگیرید که با سرعت 30 کیلومتر در حال رانندگی است. در این وضعیت می‌تواند خوراکی بخورد و با دوست خود صحبت کند و هر کار دیگری… اما اگر همین راننده با سرعت 120 کیلومتر در حال رانندگی باشد قادر نیست که همه کاری را انجام دهد.چگونه چندین کار را در روز انجام دهیم؟

1.کارها را اولویت‌بندی کنید

اگر قرار است که امروز پنج کار را انجام بدهید، اولین کاری که خیلی مهم است و باید اول انجام شود را تکمیل کنید و بعد کار دوم و سوم و الی آخر. بعضی‌ها با اینکه می‌دانند که مهمترین کاری که امروز باید انجام دهند چیست، اما کوتاهی می‌کنند و کارهای حاشیه‌ای انجام می‌دهند و از زیر کار مهم کنار می‌کشند.

2.حواس پرتی را کنار بگذارید.

تا حد ممکن حواس پرتی‌ها را از خود دور کنید و از انجام کارهای بیهوده مثل چرخیدن در شبکه‌های اجتماعی اجتناب کنید. بهترین توصیه‌ای که می‌توانم برای شما داشته باشم این است که مثلا در اون یک ساعت گوش خود را در حالت پرواز قرار دهید و تا زمانی که کار خود را به پایان نرساندید حق استفاده از موبایل را نخواهید داشت.

پیشنهاد ما به شما:  اگر ایده ی عالی داری به کسی نگو به این 3 دلیل ....

حتما مقاله بیزینس کوچینگ را مطالعه کنید

نکته بسیار مهم این است که خیلی‌ها در گذشته زندگی می‌کنند و به آینده هم فکر می‌کنند اما در لحظه‌ای که وجود دارند هیچ کاری انجام نمی‌دهند. همین الان مهمترین کاری که باید انجام دهید را شروع کنید.
کاری که باید انجام دهید این است که از آینده خود یک ذهنیت کلی داشته باشید اما در لحظه پله‌های رسیدن به موفقیت در آینده را قدم بردارید.

قانون 2 دقیقه

قانون 2 دقیقه این را به شما می‌گویید که اگر حوصله انجام کاری را ندارید فقط 2 دقیقه برای آن وقت بگذارید و اگر به آن کار علاقه داشته باشید آن کار را تمام می‌کنید.

ذره بین

اگر شما مثل یک ذره‌بین باشید، کار 5 ساله را می‌توانید در کمتر از 1 سال انجام دهید و به نتیجه برسانید.

4 دسته از افراد وجود دارند که

یک کار را شروع می‌کنند و نصفه ولش می‌کنند و میروند سراغ کار بعدی

اگر از این شاخه به آن شاخه میپری، هیچ وقت درآمدهای بالایی را بدست نمی‌آوری

افرادی که از یک شغل حسابی پول بیرون می‌آورند و بعد می‌خواهند در شغلی دیگر سرمایه‌گذاری کنند.

همیشه چند شغل را پیش می‌برند و هیچ وقت هم به هیچ چیز نمی‌رسند چرا که همه کاره هیچ کاره هستند.

راهکاری موفقیت چیست

بهترین کار این است که بدانید:

  • درچه کاری عشق و علاقه دارید.
  • درچه کاری مهارت و تخصص دارید.
  • در چه کاری خودت میدونی بهتر از هر چیزی آن را انجام می‌دهی و برات آینده دار است.
امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.