افزایش فروش با 17 ترفند طلایی نورومارکتینگ!

افزایش فروش

برای اینکه بتوانید محصولات و خدمات کسب‌وکارتان را به تعداد افراد بیشتری بفروشید باید با ترفند های نوین افزایش فروش آشنا باشید و با به کار بستن آن‌ها در مسیر فروش و یافتن مشتری، تعداد افراد بیشتری را به سمت خرید محصولات و خدمات‌تان جذب کنید.

افزایش فروش در دنیای امروز، دستخوش تغییرات زیادی شده است و شما نمی‌توانید با تکنیک‌ های قدیمی فروش، به نتایج دلخواه‌تان در مسیر جذب تعداد مشتریان بیشتر دست پیدا کنید، دانش بازاریابی عصبی به شما کمک می‌کند که با شناخت عمیق سیسستم عملکرد ذهنی و تصمیم گیری مشتریان، خیلی راحت قانع‌ شان کنید که محصولات یا خدمات شما را بخرند.

در این مقاله، مهم‌ترین روش‌ های افزایش فروش برگرفته شده از دانش بازاریابی عصبی (NORO MARKETING) خدمت شما ارائه می‌شود، برای جادو کردن ذهن مشتریان‌تان جهت خرید محصولات و خدمات‌تان و وفادار سازی آن‌ها به برندتان تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

افزایش فروش

تکنیک‌های افزایش فروش بر اساس علم جدید بازاریابی

فرقی ندارد که شما صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید یا در فضای سنتی قصد دارید محصولات و خدمات‌تان را بفروشید، تمامی تکنیک‌های معرفی شده در ادامه این مقاله از مجموعه ناصر حقیقی، برای تمامی کسب‌وکارها کارآمد هستند و می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید، برای ورود به دنیای جذاب روش‌ های نوین فروش با ما همراه شوید.

اگر به فکر توسعه کسب و کار هستید، پیشنهاد می‌شود ترفند های افزایش فروش را که در این مقاله ذکر می‌شود به خاطر بسپارید تا در آینده از آن‌ها استفاده کنید.

 

 1. درخواست کوچک از مشتریان

فرقی ندارد که در کدام حوزه شغلی مشغول فعالیت هستید شما می‌توانید با اعمال درخواست‌های کوچک از مشتریان کسب‌وکارتان و گرفتن پاسخ بله از آن‌ها، افراد را مجاب کنید که به درخواست‌های بعد شما نیز پاسخ مثبت دهند.

فرض کنید که یک فروشگاه اینترنت فروش محصول دارید و قصد دارید پکیج آموزشی با مبلغ 5 میلیون تومان بفروشید، در قدم اول می‌توانید با ارائه درخواست‌هایی همچون ثبت نام در وبینار، شرکت در کلاس رایگان، دانلود قایل هدیه و … از افراد پاسخ مثبت بگیرید و در قدم بعد آن‌هارا تبدیل به مشتری کنید.

 

 1. توجیه کردن قیمت

یکی از مهم‌ترین تکنیک‌ های افزایش فروش، توجیه کردن قیمت خدمات و محصولات است، فراموش نکنید که افراد برای اعتماد کردن جهت پرداخت پول و دریافت خدمات خیلی گران یا خیلی ارزان، به توجیه نیاز دارند!

اگر محصولات شما گران است، دلیل منطقی بیاورید تا افراد قانع به خرید شوند و اگر خدمات و محصولات‌تان ارزان قیمت هست نیز با فکر کردن درست، سعی کنید دلیل ارزان قیمت بودن را توجیه کنید

پیشنهاد ما به شما:  تکنیک های فروش + 9 روش تکنیک فروش حرفه ای

 

 1. کمک گرفتن از عدد و رقم

مشتریان، عاشق عدد و رقم هستند شما می‌توانید زمان فروش حضوری یا آنلاین از این امتیاز استفاده کنید و با آوردن تاریخچه دلایل عددی مثل میزان درصد فروش موفق، تعداد علاقه مندان به محصول و… افراد بیشتری را مجاب به خرید محصولات یا خدمات‌تان کنید.

 1. داستان پردازی

من و شما از کودکی تا به همین امروز، به داستان و قصه پردازی علاقه داشتیم و زمان خرید کردن نیز این علاقه ذاتی به کمک شما خواهد آمد! سعی کنید در فرایند فروش فیزیکی یا آنلاین، با ساختن قصه‌های قابل باور، خریدار را برای دریافت محصول یا خدمتت‌تان قانع کنید.

احتمالا شما نیز تجربه شنیدن این جمله از فروشندگان را داشته‌اید که: (این محصول را برای خانواده خودم نیز خریده و راضی بوده‌اند!) این یک نمونه ترفند افزایش فروش تکراری ولی موثر است که بسیاری از آن بهره می‌برند.

 

 1. کاهش نقاط درد!

نقطه درد یعنی حس از دست دادن پول برای مشتری! هرچقدر هم که شما خدمات یا محصولات ارزشمندی تولید کنید بازهم خرید و پول خرج کردن برای افراد درد آور است، در این شرایط باید با دادن امتیازاتی به مشتری، نقطه درد آور را کاهش دهید.

 • پیشنهاداتی برای کاهش نقطه درد خرید
 1. ارسال رایگان
 2. ارائه هدیه خرید
 3. ارائه خدمات اضافه
 4. پشتیبانی بعد از خرید
 5. روی مهربان در برابر مشتری!
 6. ایجاد مزیت رقابتی

افزایش فروش

مزیت رقابتی یعنی امتیازی که در محصولات و خدمات شما وجود دارد ولی همان امتیاز و خدمات در محصولات دیگر رقبای شما موچود نیست.

برای پیدا کردن بهترین مزیت رقباتی خودتان می‌توانید در ابتدا تحلیل و بررسی عمیقی از وضعیت کاری فعلی رقبا داشته باشید و در قدم بعد تلاش کنید تا کمبودها و نقاط ضعف آن‌ها را در قالب مزیت رقابتی خودتان عرضه کنید.

 

 1. اعتماد سازی

فراموش نکنید که جلب اعتماد مشتریان برای افزایش فروش در دنیای کسب و کار، حرف اول را می‌زند پس همیشه تلاش کنید که با داشتن روی مهربان، ظاهر تمیز و آراسته با آن‌ها ملاقات کنید و این اطمینان قلبی را به آن‌ها هدیه دهید که قرار است پول‌شان را جای درستی خرج کنند.

یکی از راه های افزایش فروش فروشگاه ایجاد اعتماد در مشتریان است، اگر شما بتوانید به خوبی اعتماد افراد را جلب کنید مطمئن باشید که به زودی برای خرید کردن از شما به کسب و کارتان برمی‌گردند.

 1. کمک گرفتن از عکس‌های حرفه‌ای

فرقی ندارد که در کدام شاخه از دنیای کسب‌وکار مشغول فعالیت هستید، تصاویر می‌توانند برای شما معجزه کنند و به جای شما با مشتریا‎تان حرف بزنند.

هر محصول یا خدمتی را که دارید با جذاب‌ترین تصاویر به افراد هدف‌تان به اشتراک بگذارید، راز افزایش فروش بسیاری از فروشگاه‌های کوچک و بزرگ دنیا کمک گرفتن از عکس‌های جذاب و حرفه‌ای از محصولات و خدمات‌شان بوده است.

 1. انتخاب درست نام

یکی از بهترین روش‌های افزایش فروش در دنیای بازاریابی عصبی پیدا کردن نام درست برای برندتان است، نام سانتافه را به خاطر بیاورید! یکی از مشهورترین برندهای تولید اتومبیل در دنیای که امروزه به فروش فوق العاده بالایی دست یافته است.

یکی از مهم‌ترین رمزهای موفقیت این برند، انتخاب نامی جذاب و خوش آهنگ است که در ذهن افراد ثبت می‌شود و به همین دلیل میزان فروش بیشتری را به ارمغان می‌آورد.

 1. پیدا کردن صفات جذاب

یکی از راهکار های عملی افزایش فروش، استفاده از صفات جذاب و حسی برای بیشتر کردن میزان فروش است، فرض کنید فروشنده مواد غذایی هستید، در این شرایط به کاربردن کلماتی جهت قلقلک دادن احساس مشتریان‌تان برای جلب اعتمادشان جهت خرید از شما انتخاب خیلی خوبی خواهد بود.

پیشنهاد ما به شما:  5 مرحله فروش هرچیزی به هر کسی

 

 1. استفاده از گزینه‌های نامناسب

یکی از روش های خیلی خوب برای افزایش فروش محصولات یا خدمات در فروشگاه های آنلاین و فیزیکی، استفاده کردن از یک گزینه نامناسب در کنار محصولات یا خدمات معمولی یا متوسط است!

فرض کنید شما فروشنده کت شلوار مردانه هستید و به مشتری زمان حضور در فروشگاه، دو لباس را پیشنهاد می‌کنید که یکی از آن‌ها دارای قیمت ارزان و کیفیت افتضاح است و دیگری دارای قیمت متوسط اما کیفیت بالا است در این شرایط، به احتمال زیاد اعتماد مشتری برای خرید از شما جلب خواهد شد.

اگر کمی فکر کنید متوجه می‌شوید که بسیاری از اوقات، شما نیز فریب این تکنیک افزایش فروش را خورده‌اید و بسیاری از محصولات را به علت تحث تاثیر قرار گرفتن این تکنیک خریده‌اید.

 

 1. بازاریابی کمیابی

یکی از روش های افزایش فروش برای کسب و کارهای مختلف، ایجاد حس ترس و از دست دادن در ذهن مشتری است، برای پیاده سازی این روش باید به مشتری اعلام کنید که محصول یا خدمتی که بناست او خریداری کند در آستانه اتمام است و اگر همین حالا محصول مدنظرش را نخرد، دیگر شانسی برای تهه آن نیست.

به عنوان مثال، فروشگاه‌های اینستاگرامی آنلاین می‌توانند از این تکنیک استفاده کنند آن‌ها باید در بخش استوری یا پست اعلام کنند موجودی محصولات تمام شده و به زودی شارژ نمی‌شود، با این کار به محض موجود شدن محصول در انبار، تعداد مشتریان زیادی به سمت کسب و کار، جذب می‌شود.

 

 1. کاهش پشمیانی بعد از خرید

یکی از مهم‌ترین موانع افزایش فروش شما ایجاد حس پشیمانی و عدم رضایت در مشتریان‌تان پس از اقدام به خرید است، برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است به صورت دقیق، نیاز مشتریان‌تان را درک کنید و تلاش کنید تا محصول یا خدمتی کاملا مطابق با آنچه که آن‌ها نیاز دارند، ارائه کنید.

 

 1. تبدیل انتقاد به درآمد

بسیاری از افراد در برابر شنیدن انتقاد از خدمات یا محصولات‌شان گارد دارند در حالی‌که این کار کاملا غلط است و شما می‌توانید با کمک نظرات منفی نسبت به خدمات یا محصولات‌تان، نقاط ضعف کسب و کارتان را شناسایی کنید.

در نتیجه از آن‌ها در جهت رشد و بهبود خدمات یا محصولات‌تان کمک بگیرید، موارد مطرح شده به تمامی حیطه‌های کاری زیر جهت تجربه فروش بهتر کمک می‌کند:

افزایش فروش

 1. دقت در فرایند طراحی محصول و خدمات

یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی که به شما برای افزایش فروش محصول خود یا خدمات‌تان کمک می‌کند، استفاده کردن  از نکات تاثیر گذار برای افزایش میزان فروش خدمات و محصولات در فرایند ارائه محصول یا خدمات به مشتری یا کارفرما است.

فرض کنید که قرار است یک ست کیف و کفش را به عنوان محصول به مشتر‌تان ارائه کنید، تلاش کنید در اولین برخورد مشتری با محصولی که ارائه کرده بهترین کیفیت را نمایان کنید تا خیال او از هر بابتی آسوده شود بتواند به شما برای خرید از شما راحت کند.

 

 1. ساده سازی اولین خرید

تجربه اولین خرید، نقش مهمی در فرایند افزایش فروش کسب و کار شما دارد، تلاش کنید تا شرایط خرید خوبی را برای مشتریان‌تان در تجربه خرید اول، مهیا کنید تا بتوانند با لذت بیشتری خرید خودشان را انجام دهند، اگر یک فروشگاه اینترنتی دارید کمک گرفتن از متخصص طراحی رابطه کاربری در این زمینه به شما کمک می‌کند.

پیشنهاد ما به شما:  فرهنگ فروش چیست؟

در فروشگاه‌های سنتی نیز برای تجربه افزایش فروش، باید به ساده سازی فرایند خرید توجه کرد، برای عملی کردن این موضوع می‌توان از ترفندهای مختلفی مثل افزای تعداد فروشندگان حاضر در مغازه، توجه کامل به نیازهای مشتری  و…. توجه کرد.

 

 1. بازاریابی مجدد

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای افزایش فروش محصولات و خدمات‌تان انجام دهیید این است که مشتریانی که یک بار به شما مراجعه کرده‌اند را دوباره هدف قرار دهید و با استفاده از تکنیک‌های مختلف سعی کنید تا آن‌ها را به سمت کسب و کارتان، جذب کنید.

این روش افزایش فروش، امروزه در دنیای دیجیتال مارکیتنگ به تبلیغات ریتارگتینگ معروف است و حالا شما می‌توانید از آن در فضای آنلاین و سنتی نیز کمک بگیرید.

بازاریابی مجدد، یکی از بهترین روش های افزایش فروش اینترنتی است که می‌توانید به کمک آن، مخاطبین قبلی کسب و کارتان را هدف قرار دهید و در نتیجه به فروش و سود بیشتری برسید.

ترفندهای افزایش فروش با کمک بازاریابی عصبی برای کدام شغل‌ها مناسب است؟

تمامی روش های افزایش فروش مختلفی که در این مطلب، مطرح شد برای تمامی کسب و کارها کارآمد هستند و می‌توانند از آن‌ها کمک بگیرند:

 1. افزایش فروش مغازه
 2. افزایش فروش محصول
 3. راه های افزایش فروش مغازه
 4. افزایش فروش آنلاین
 5. افزایش فروش در اینستاگرام
 6. افزایش فروش در املاک
 7. افزایش فروش شیرینی فروشی
 8. افزایش فروش لباس فروشی
 9. افزایش فروش فروشگاه کفش  و. …

بهترین راه افزایش فروش در زمان کم چیست؟

برای اینکه در مسیر بهبود میزان فروش کسب‌وکارتان موفق باشید نیاز به یک مربی کسب و کار حرفه‌ای دارید تا قدم به قدم در کنار شما در مسیر رشد و کسب و کارتان همراهی‌تان کند و بتوانید در زمان کوتاه، میزان رشد رویایی که مدنظر دارید را به دست آورید.

 

ویژگی‌های یک مربی کسب و کار خوب برای افزایش فروش

 1. داشتن تجربه کافی در زمینه تکنیک‌های بیشتر شدن فروش
 2. سابقه تئوری و عملی درخشان
 3. رضایت افرادی که قبلا با او مشاوره داشته‌اند
 4. اعتبار کاری خوب و …

برای رقم زدن لذت تجربه فروش رویایی در کنار شما هستم!

من ناصر حقیقی، با داشتن سال‌های سابقه حرفه‌ای در زمینه کوچینگ کسب‌وکارها در فضای سنتی و فضای آنلاین امروز در خدمت شما هستم تا توسعه کسب و کارتان را رقم بزنیم و قدم در مسیر جدیدی از دنیای بیزینس برداریم.

اگر به دنبال افزایش فروش و جذب مشتری هستید تا سود بیشتری را در مسیر بیزینس‌تان به دست آورید روی کمک من حساب باز کنید.

افزایش فروش

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم تا پاسخ کاملی به پرسش چه عواملی باعث افزایش فروش می شود؟ ارائه کنیم، فراموش نکنید که برای موفقیت در مسیر کسب و کار رسیدن به سود بیشتر باید از روش‌های نوین بازاریابی و فروش کمک بگیرید و تمامی تکنیک‌های معرفی شده در این مطلب، جزو بهترین راههای افزایش فروش است که شما می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

فراموش نکنید که برای موفقیت در کسب و کار و رسیدن به سود بیشتر به دنبال فرمول‌های عجیب و غریب از جمله رازهای افزایش فروش، مراحل افزایش فروش به سبک حرفه‌ای‌ها و… نباشید! تنها کافی است دست به کار شوید و با کمک همین دانش فعلی‌تان تلاش کنید نتایج بهتری خلق کنید.

منبع:

بازاریابی عصبی _ ژان بقوسیان

forbes.com

امتیاز شما به این مقاله

8 دیدگاه برای “افزایش فروش با 17 ترفند طلایی نورومارکتینگ!

 1. علی گفته:

  سلام وقت بخیر خیلی ممنون ازمقاله خوبتون جناب حقیقی شماره دوره افزایش فروش ندارید؟ که بیشتر از تجربیات شخصی شما بهره مند شیم

  • naser haghighi گفته:

   سلام و درود بر شما
   دوره ی آموزشی در زمینه ی فروش حرفه ای به زودی به سایت اضافه میشود
   که بهترین دوره ی آموزشی فروش ایران خواهد بود 👌🏻👌🏻

 2. مجددی گفته:

  درود بر شما با این آموزش های خوب و رایگانی که در اختیار ما قرار میدید جناب حقیقی مابقی کسانی که دارند فعالیت میکنند صرفا مسائل آکادمیک رو میگن

  • mramin گفته:

   سلام وقتتون بخیر
   سپاس از دیدگاه شما زنده باشید لطف دارید شما

 3. ستاره شهیدی گفته:

  چرا ژان بقوسیان؟! خدایی بزور بلده صحبت کنه
  مارکتینگ یعنی عقل همه چی واضحه فقط باید فکر کنیم

  • mramin گفته:

   سلام وقت بخیر
   بالاخره ایشون از قدیمی های این اکوسیستم هستند و با تجربه
   نظر شما کاملا قابل احترامه

 4. یاوری گفته:

  سلام خسته نباشید شما برای افزایش فروش اینترنتی فقط مشاوره میدید یا برای افزایش فروش مغازه هم مشاوره میدید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.