17 روش برای اینکه فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم؟

چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم؟

اگر شما یک فروشگاه اینترنتی دارید و در حال فروش محصولات خود هستید شاید به این مرحله رسیده باشید که چگونه فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم و چگونه بتوانید فروش محصولات خود را چندین برابر کنیم. در عصر ارتباطات و دنیای پر سرعت تکنولوژی و فناوری، دیگر مردم حاضر نیستند خود را برای رفع کارها و ‌نیازهایشان به زحمت بیاندازند و ترجیحشان این است که در سریعترین زمان ممکن و راحت‌ترین حالت ممکنه کارشان را انجام دهند.

حال می‌خواهد خریدهایشان باشد و یا آموزش دیدنشان و هر مورد دیگری. بنابراین شما برای ارائه محصول یا خدماتتان بهتر است هرچه سریعتر در اینترنت و فضای مجازی دست به کار شوید، پس با ما در ادامه همراه باشید تا راه و روش درست آن را یاد بگیرید.

چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق راه اندازی کنیم؟

تفاوتی نمی‌کند، سایت شما را یک سایت‌ساز حرفه‌ای ساخته‌ است و یا خودتان با فروشگاه‌سازهای رایگان آن را طراحی کرده‌اید و یا حتی از یک شرکت طراحی سایت برای طراحی فروشگاه اینترنتی خود استفاده کرده‌اید، در هر صورت اکنون نکته مهم محتوای داخل فروشگاه و نحوه درج کالا و افزایش میزان فروش شما است.

اگر فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کرده‌اید احتمالا به دنبال یافتن سوالاتی مانند سوالات زیر هستید:

  • چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم؟
  • چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟
  • چگونه مشتری جذب کنیم؟
  • چگونه فروش بیشتری داشته باشیم؟

برای افزایش فروش اینترنتی باید این را بدانید که کاربران و مشتریان فروشگاه اینترنتی، شما را به عنوان فروشنده نمی‌بینند و بنابراین اگر می‌خواهید فروش خوبی داشته باشید سایت شما باید پاسخگوی همه سوالات مهم آن خریداران باشد.

ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی موفق چیست؟

اطلاعات تماس

مشتری باید بداند قصد خرید از چه شخص یا شرکتی را دارد. اطلاعات تماس اعم از آدرس، شماره تلفن، ایمیل و سایر راه‌های ارتباطی خود مانند شبکه‌های اجتماعی را درج نمایید. وجود این اطلاعات در سایت حتی اگر مشتری با شما تماسی نگیرد باز هم اطمینان خاطر به او می‌دهد و این حس اعتماد باعث می‌شود خرید از سایت شما را با خیالی آسوده تر انجام دهد.

اطلاعات کالا

مهمترین چیز در سایت شما کالای شماست، مشتری حق دارد بداند چه چیزی را خریداری می‌کند.

  1. اطلاعات کامل در رابطه با کالای خود بنویسید.
  2. درج اطلاعات ساختاری کالا
  3. حداقل اطلاعاتی که می‌توانید از یک کالا درج کنید همان اطلاعات داخل بوروشور آن است.
پیشنهاد ما به شما:  تکنیک های فروش + 9 روش تکنیک فروش حرفه ای

چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم؟

مثلا نگویید کالای من لیوان است و مشخص است که لیوان چیست! در رابطه با یک لیوان ساده نیز می‌توان اطلاعات بسیاری درج کرد. مانند: گنجایش لیوان، جنس و مواد سازنده، موارد استفاده، برای نوشیدنی داغ مناسب است یا خیر، رنگ آن و …

بسته به نوع کالا اطلاعاتی شامل: اندازه، رنگ، جنس، کیفیت مواد سازنده، موارد استفاده، مناسب برای چه گروه سنی، نحوه استفاده، معایب و مزایا و … باید حتما درج شوند.

درج اطلاعات ترغیبی

شما باید به گونه‌ای این اطلاعات را درج کنید که هرگونه سوال کاربر در رابطه با آن را تحت پوشش قرار دهد. فرض کنید در حضور مشتری هستید و می‌خواهید برای کالای خود توضیح داده و اصطلاحاً بازار گرمی کنید. هر آن چیزی که به یک مشتری واقعی در مغازه یا فروشگاهتان می‌گویید و او را به خرید تشویق می‌کنید، باید در فروشگاه اینترنتی شما نوشته شده باشد. ( البته با رعایت اصل صداقت )

فروشگاه اینترنتی موفق با درج تصویر کالا

زیبایی بصری در خرید مشتری و جذابیت فروشگاه اینترنتی شما بسیار موثر است. از همه زوایای مختلف کالا تصویر درج کنید.همچنین درج تصویر سه بعدی در برخی کالاها می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

درج تصویر رنگ بندی کالا

اگر کالای شما چند رنگ دارد حتما تصویر رنگ‌های مختلف آن را درج نمایید. اینگونه قدرت انتخاب مشتری در خرید آن کالا باز است. رنگ بندی های مختلف از یک کالا می‌تواند سلایق مختلف را جذب کند و در نتیجه فروش شما را بیشتر کند.

درج فیلم از کالا

وجود فیلم نیز همانند تصویر در خرید کالا تاثیر دارد. اگر فیلمی از نحوه کارکرد کالای خود دارید حتما در سایت درج کنید. می‌توانید برای اینکار از آنباکس کردن کالا شروع کنید و از تمامی قطعاتی که درون جعبه است رونمایی کنید و درباره هر کدام از آنها توضیح دهید. حتی می‌توانید قطعات مختلف را به متصل کنید و از نحوه کار کردن آن نیز فیلم بگیرید.

چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم؟

گارانتی

اگر کالای شما دارای گارانتی خاصی است آن را درج نمایید، این نکات مهم هستند. به مشتری اطمینان خاطر دهید فروش پایان راه شما نیست و در صورتیکه مشکلی برای کالا پیش بیاید خدمات پس از فروش به مشتری ارائه می‌شود.

نمودار تغییرات قیمت

اگر کالای شما دچار نوسانات قیمت بوده است می‌توانید نمودار تغییر قیمت آن در بازه‌های زمانی گذشته را درج کنید. با این کار کاربر متوجه می‌شود که دلیل بالا یا پایین رفتن قیمت کالا چه بوده است و این کار را بدون دلیل انجام نداده‌اید. مثلا می‌توانید در نمودار قیمت دلار را نشان داده که با بالا رفتن دلار، قیمت کالا افزایش پیدا کرده است.

رفع مشکلات و نیازها و بیان رضایتها

مشکلات احتمالی کاربران را بیان کنید و اینکه این کالا چه مشکلی از کاربر را حل می‌کند به او یادآوری کنید. بیان تجربیات و رضایت مشتریان قبلی از استفاده این محصول و اینکه چگونه به آنها کمک کرده ‌است می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد. این اطلاعات را می‌توانید در قالب بخش نظرات برای هر کالا در سایت خود منتشر نمایید.

در هنگام درج این اطلاعات دقت کنید از متنی یک نواخت استفاده نکنید.نکات مهم را با بولد، ایتالیک و رنگی کنید تا مطالب در چشم خواننده متفاوت برجسته شود. یکنواختی متن باعث خستگی شده و کاربر را از خواندن آن منصرف می‌شود.

پیشنهاد ما به شما:  11 مهارت در فروش که هر فروشنده به آن نیاز دارد

چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم؟

دلیلی ندارد همیشه اولین ورود هر شخص به سایت شما به خرید منجر شود، اما اگر سایتی با اطلاعات تکمیل داشته باشید، به منبعی برای تحقیق در رابطه با کالاهایتان تبدیل می‌شود و افراد برای بدست آوردن اطلاعات کاربردی آن کالاها به سایت شما سر می‌زنند. و چه جایی برای خرید نهایی بهتر از جایی است که ما را از اطلاعات کامل آن کالا آگاه کرده است؟ پس در درج اطلاعات کالا دقت نمایید.

تخفیفات

تخفیف‌ها می‌توانند محرکهای خوبی برای افزایش فروش باشند. سعی کنید برای کالاهای خود تخفیف اعمال کنید. ارائه کدهای تخفیف، تخفیف در صورت رسیدن سقف فاکتور به حد خاصی، تخفیف‌های بازه‌ای ویژه اعیاد و … روش‌های خوبی هستند.

فروشگاه اینترنتی موفق و روش‌های ارسال

بسته به کالا و شرایطی که برای ارسال آن دارید توضیحات کامل در رابطه با انواع روشهای ارسال کالا را در سایت خود بیان کنید، واقع بین باشید! اگر ارسال کالایی ۵ روز کاری زمان می‌برد بی جهت در سایت خود زمان آن را ۲ روز اعلام نکنید، با مشتری صداقت داشته باشید.

روش‌های پرداخت

یکی دیگر از مهم ترین روش های داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق داشتن انواع راه های پرداخت در سایت می باشد. در رابطه با انواع روشهای پرداختی که در سایت وجود دارد بنویسید. سعی کنید علاوه بر پرداخت آنلاین و فیش واریزی، گزینه‌های پرداخت در محل را نیز در سایت خود فعال نمایید. پرداخت در محل به دلیل پرداخت مبلغ پس از دریافت کالا توسط مشتری، می‌تواند حس اعتماد را در افراد بالا ببرد.
این روش مخصوصا در فروشگاه‌های اینترنتی نوپا که هنوز اعتماد افراد به آنها بالا نرفته است و مخصوصا برای خریدهای بار اول، خیلی مفید است.

شرایط خرید

اگر خرید از کالای شما شرایط خاصی دارد ( سنی، زمانی، موقعیت جغرافیایی و … ) آنها را توضیح دهید. همچنین اگر بتوانید یک فایل راهنمای خرید از فروشگاه تان را در سایت قرار دهید، دغدغه افراد برای خرید از سایت شما می‌تواند تا حد زیادی کاهش یابد.

ضوابط خرید از سایت و بازگشت وجه یا کالا

قطعا ضوابط و قوانین فروشگاه بخش مهمی از سایت شما را تشکیل می‌دهد. این مطلب بقدری مهم است که یکی از موارد مهم در فرایند ارائه نماد اعتماد الکترونیک محسوب می‌شود.

چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم؟

اگر شرایط خاصی برای بازگشت وجه دارید و یا اگر اصل مبلغی را عودت نمی‌کنید باید در سایت درج شده باشد. همچنین شرایط بازپس گرفتن کالا و اینکه پس از چند روز و با چه شرایطی کالا را پس می‌گیرید را باید بیان نمایید.

فروشگاه اینترنتی موفق با نماد اعتماد الکترونیک

نماد اعتماد الکترونیک نشانه‌ای است که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونيکی به کسب و کارهای مجازی ارائه می‌گردد و در اعتماد سازی کاربران در هنگام مراجعه به سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی بسیار تاثیر دارد. بنابراین اگر کالای شما شرایط گرفتن نماد اعتماد الکترونیک را دارد پیشنهاد می‌شود تا حد امکان برای گرفتن نماد اعتماد اقدام نمایید.

اخبار و مقالات

اخبار و مقالات بخش محتوایی سایت شما هستند که باعث می‌شود فروشگاه اینترنتی موفق تری داشته باشید. این محتوا در جستجوی گوگل تاثیر بسزایی دارد. این اخبار می‌تواند اخبار شرکت یا فروشگاه شما را شامل شود تا حتی اخبار روز در رابطه با کالاهایی که می‌فروشید یا حتی غیر مرتبط با آن.
همچنین مقالات آموزشی در رابطه با کارکرد کالاهایی که می‌فروشید یا نحوه تعمیر آنها و یا هر چیز دیگری که باعث آمدن مخاطب در سایت شما شود.

پیشنهاد ما به شما:  5 نکته مهم در فروش تلفنی

طراحی فروشگاه اینترنتی فروش فایل مجازی

درصورتیکه در فروشگاه اینترنتی خود اقدام به فروش فایل می‌کنید، نکات بالا برای شما نیز کارکرد دارد. در رابطه با فایلی که ارائه می‌دهید توضیح دهید. از میزان حجم آن فایل تا محتوایی که در آن وجود دارد.
جالب است بدانید در رابطه با فایل وجود توضیح اهمیت بیشتری دارد، زیرا شاید افراد از کالا یک دید بیرونی داشته باشند اما در رابطه با متن موجود در یک فایل هیچ ذهنیتی ندارند، بنابراین حتما سعی کنید یک توضیحی در رابطه با فایل ارائه شده بدهید.

تبلیغات در سایت ممنوع

شما یک فروشگاه اینترنتی هستید، تبلیغات در سایت شما یعنی “خریدار محترم لطفا از فروشگاه من بیرون برو و خرید خود را در جای دیگری انجام بده! ” تا جایی که می‌توانید باید کاربر را در سایت خود نگهدارید.

چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم؟

بنابراین جدا پیشنهاد می‌کنم از درج تبلیغات سایت‌های دیگر در سایت خود به صورت تبلیغات بنری، پاپ آپ و … خودداری نمایید. زیرا می‌تواند تمرکز خریدار را در سایت شما بهم بزند و منجر به خروج او از سایت شما و خریدش در سایت دیگری شود.

صداقت

در هر کاری صداقت داشتن مهم است. در کسب و کارهای آنلاین نیز رعایت اصل صداقت و ارائه اطلاعات درست به کاربران مهم است. اگر کالایی معایب خاصی دارد آن را بیان کنید. اگر در زمان ارسال کالا تاخیر دارید به مشتری بگویید. اگر شرکت ارائه دهنده گارانتی آن کالا، گارانتی خوبی ارائه نمی‌دهد به آن اعتراف کنید.اطلاعاتی که در بالا به آنها اشاره شد در عین صداقت درج نمایید. مطمئن باشید صداقت در کسب و کار، باعث وفاداری مشتریان می‌شود.

بطور کلی هر کالایی ارائه می‌دهید خود را به عنوان یک مشتری و خریدار بگذارید و ببینید دوست دارید چه اطلاعاتی از آن کالا داشته باشید تا برای خرید آن ترغیب شوید. اینگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق خواهید داشت و می‌توانید فروش اینترنتی خود را بالا ببرید.

طراحی اپلیکیشن فروشگاهی برای فروش اینترنتی موفق

با توجه به افزایش استفاده از تلفن همراه و اپلیکیشن‌های مختلف توسط مخاطبین فضای مجازی، اگر شما نیز برای فروشگاه خود اقدام به طراحی اپلیکیشن حرفه‌ای فروشگاهی نمایید می‌توانید سهمی هم از بازار فروش توسط اپلیکیشن ها را داشته باشید. اپلیکیشن‌ها این امکان را به شما می‌دهد تا شعبه‌ای از فروشگاه خود را در گوشی موبایل افراد داشته باشید!

چگونه در فروش اینترنتی موفق باشیم؟

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی نیاز به دانش در حوزه کسب و کارهای اینترنی دارد و اگر شما در این حوزه آشنایی ندارید می‌توانید از دوره‌هایی که در سایت‌های ایرانی موجود است شروع به یادگیری و راه اندازی فروشگاه اینترنتی کنید و یا اینکه می‌توانید این کار را به متخصصان این حوزه واگذار کنید.

اطلاعات بیشتر

امتیاز شما به این مقاله
این نوشته در فروش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.